Maserati

Fotókon a Maserati legújabb kabriója

2022.10.31.

A GranTurismo újjászületését követően ezúttal a Maserati GranCabrio prototípusát kapták lencsevégre Modena utcáin.

A szigonyos olasz luxusautó-gyártó október elején mutatta be hivatalosan az új GranTurismót, a márka történelmének első 100%-ban elektromos hajtáslánccal szerelt modelljét (azért van 550, illetve 490 lóerős benzines is), most pedig a szintén villanyhajtású változatban is piacra kerülő GranCabrio prototípusairól készültek fotók.

Az új modellekkel debütált a márka Folgore elnevezésű, három villanymotoros, 800 lóerős elektromos meghajtása, ami azért fontos, mert 2030-ra a márka minden autója teljesen elektromos meghajtású lesz.

A GranTurismo-alapokra épülő új GranCabrio jövőre várható bemutatása előtt a prototípusok intenzív tesztelésen esnek át (közúton, terepen és számos különféle használati körülmény között) annak érdekében, hogy a végleges kialakításhoz szükséges visszajelzéseket, adatokat összegyűjtsék és kielemezzék a Maserati mérnökei.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.03
Áprilisban Jim Farley, a Ford vezérigazgatója elárulta, hogy a vállalat régóta várt (és egyelőre....
2026.08.03
Számos BMW személygépkocsi indítási problémája járműtüzet okozhat. Az érintett autókat most....
2026.08.03
Miközben javában tart a nyár, az autóipar már az ősz egyik legfontosabb eseményére készül. A....
2026.08.03
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki Magyarország területére 2026. 08. 03.....
2026.08.02
Kemény válogatás után eredményhirdetéssel ért véget a hétköznapiak derbije.   ..
2026.08.02
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Nagyvárosi szmogból a szabadba. ..
2026.08.02
Lecsapott a BYD sencseni-santoui gyártóbázisára az idei év eddigi legerősebb tájfunja. ..
2026.08.02
Nem csitulnak a harcok a szomszédos Ukrajnában és nem javul az Egyesült Államok viszonya a NATO-val....
2026.08.02
Gellér László, a Magyar Vitorlás Szövetség (MVSZ) elnöke szerint hatalmas sportteljesítmény, hogy a....
2026.08.02
Sami Pajari magabiztos, 46,4 másodperces előnnyel kezdi a Finn-rali utolsó napját, miután a vezető....