Stuttgart

Gorden Wagener távozik a Mercedes-Benz márkától

2025.12.18.

Gorden Wagener saját kérésére 2026. január 31-én távozik a vállalattól. Utódja Bastian Baudy lesz, aki jelenleg az AMG Design vezetője – írja az auto-motor-und-sport.de.

 

Fotó: Mercedes

A Mercedes-Benz szerint stratégiailag átszervezik vezetői csapatukat kulcsfontosságú területeken. Ez magában foglalja a formatervezési osztályon történő változtatásokat is. A stuttgarti autógyártó bejelentette, hogy 2026. február 1-jétől Bastian Baudy, az AMG Design jelenlegi vezetője követi Gorden Wagenert a formatervezési vezetői poszton. Gorden Wagener saját kérésére és közös megegyezéssel 2026. január 31-én távozik a cégtől.

Az 58 éves Wagener közel három évtizeden át formálta a Mercedes-Benz formanyelvét és "házstílusát". Miután 1997-ben csatlakozott a Mercedeshez, Wagener számos modell tervezésében vett részt. Első projektjei közé tartozik a Mercedes-Benz SLR McLaren tervezése. Wagener portfóliójában megtalálható az S-osztály (W222), az A-osztály (W176), a Mercedes-AMG GT (C190), az SL (W232), valamint a nemrég bemutatott új CLA és GLC modellek is. A 2025 októberében bemutatott Vision Iconic bemutatóautó jelentős figyelmet keltett.

39 évesen Wagener az iparág legfiatalabb formatervezője lett, és alapvetően megújította a Mercedes dizájnját. Az újonnan létrehozott formatervezői pozícióban 2016-tól kezdve szisztematikusan fejlesztette a Mercedes-Benz, a Mercedes-AMG, a Mercedes-Maybach és a G-osztály márkák, valamint a Smart dizájnját. „Érzéki tisztaság” formatervezési filozófiájával Wagener jellegzetes esztétikát teremtett, és fenntartható módon megfiatalította a Mercedes-Benz márkát. Ő volt a felelős a furgon részleg tervezéséért, valamint a Daimler Truck AG 2022-es kiválásáig a vállalat összes teherautójának tervezéséért is.

 

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.10
Márciusban az NX és RX modellek mindössze 1,9%-os ügyleti kamattal, már akár nettó 125 ezer....
2026.03.10
A szülők többsége biztos benne, hogy mindent jól csinál – a számok mégis mást mutatnak. Egy friss....
2026.03.10
Lezárták az érintett pályaszakaszt a Szeged felé vezető oldalon – jelentette az Országos....
2026.03.10
Egy olcsó és kompakt SUV. ..
2026.03.10
Baleset, lerobbant kamion és katasztrófaturista autósok okoznak nem kis bajt a körgyűrűn. ..
2026.03.10
A Scout márka technikai problémák miatt egy évvel eltolja modelljeinek bemutatóját. ..
2026.03.10
„A világ legfejlettebb villanyautó akkumulátora és a földkerekség leggyorsabb sorozatgyártású....
2026.03.10
Továbbra is a BMW Group az Egyesült Államok legnagyobb autóipari exportőre a kiviteli összérték....
2026.03.10
Volt, aki 153 km/h-s tempóval rongyolt el a sebességet mérő rendőrök mellett. ..
2026.03.10
Az új energiás, azaz a plug-in hibrid elektromos és akkumulátoros meghajtások egyik vezető....