Halálos közúti baleset

Gyorshajtó okozott halálos balesetet

2020.02.23.

A rendőrség halálos közúti baleset okozása vétség megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást egy 26 éves magyarnándori lakos ellen – közölte honlapján a rendőrség.

A megalapozott gyanú szerint a férfi 2019 októberében személygépkocsival közlekedett Mohora belterületén, a Petőfi Sándor úton Cserháthaláp irányából Szügy felé.

A gyanúsított – a szakértői vélemény alapján – a megengedett sebességet jelentősen túllépve nekiütközött az egyik földútról bekanyarodó és a forgalomba becsatlakozó kerti traktor vontatmányának.

A munkagép vezetője olyan súlyosan megsérült, hogy kórházba szállítását követően – az orvosi ellátás ellenére – 2019 novemberében elhunyt. A beszerzett további szakértői vélemény szerint, amennyiben a gyanúsított a megengedett sebességgel közlekedik, abban az esetben a baleset elkerülhető lett volna.

A hatóság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat a napokban átadta az ügyészségnek.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.28
A Stellantis több mint egymilliárd eurót fektet a Peugeot franciaországi, mulhouse-i gyárába, ahol....
2026.07.28
Görögországban már olyan mesterséges intelligencia figyeli az autópálya forgalmát, amely képes....
2026.07.28
Autóipari partnereivel együtt a Toyota fontos közúti tesztet indított útjára Spanyolországban. Azt....
2026.07.28
Vasárnap még együtt ünnepeltük a 41. Magyar Nagydíj hőseit, tegnap pedig már elkezdődött a....
2026.07.28
Az elmúlt két hétvégén Lukács Tamás két kategóriában is pályára állt: a CIV Junior sorozatban....
2026.07.28
Az olcsó használt autó álma gyorsan rémálommá válhat. Egy tanulmány szerint: A manipulált....
2026.07.27
Két hét alatt több mint 160 ezren töltötték ki a közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetés....
2026.07.27
Magyarországra érkezett a quad- és homokfutó-gyártás egyik meghatározó, globálisan is elismert....
2026.07.27
Megérkezett a Ford T-modell a Magyar Nemzeti Múzeumba: hétfő délelőtt daruval emelték fel és a....
2026.07.27
Még tart a szupergazdagok lendülete, úgy veszik a luxusautókat a magyarok, mintha nem lenne holnap....