F1

Hamilton indul az élről, Vettel a második helyről

2017.10.22.

A negyedik világbajnoki címéért hajtó Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Egyesült Államok Nagydíjának szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az első helyről.

A 32 éves Hamiltonnak ez az idei 11., és pályafutása 72. pole pozíciója, egyetlen komoly ellenfele, a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája második lett az időmérőn.

A harmadik rajtkockából Hamilton csapattársa, a finn Valtteri Bottas indulhat.

Az idei szezonban hetedszer fordul elő, hogy Hamilton és Vettel az első sorból rajtol.

Az amerikai versenyhétvége előtt szerződést hosszabbító Max Verstappen, a Red Bull 20 éves versenyzője 15 helyes rajtbüntetést kapott, mert autójának motorjában alkatrészt kellett cserélni. Hasonlóan járt a belga Stoffel Vandoorne (McLaren), aki az időmérőn megszerzett pozíciójához képest öt hellyel hátrébbról rajtolhat, valamint a német Nico Hülkenberg (Renault), aki 20, illetve az újonc új-zélandi Brendon Hartley (Toro Rosso), aki 25 helyes büntetést kapott.

Az 56 körös Egyesült Államok Nagydíja vasárnap - magyar idő szerint - 21 órakor kezdődik.

 

 A teljes rajtsorrend:



    1. sor:

Lewis Hamillton (brit, Mercedes)

Sebastian Vettel (német, Ferrari)

    2. sor:

Valtteri Bottas (finn, Mercedes)

Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull)

    3. sor:

Kimi Räikkönen (finn, Ferrari)

Esteban Ocon (francia, Force India)

    4. sor:

Carlos Sainz Jr. (spanyol, Renault)

Fernando Alonso (spanyol, McLaren)

    5. sor:

Sergio Perez (mexikói, Force India)

Felipe Massa (brazil, Williams)

    6. sor:

Danyiil Kvjat (orosz, Toro Rosso)

Romain Grosjean (francia, Haas)

    7. sor:

Marcus Ericsson (svéd, Sauber)

Lance Stroll (kanadai, Williams)

    8. sor:

Pascal Wehrlein (német, Sauber)

Kevin Magnussen (dán, Haas)

    9. sor:

Stoffel Vandoorne (belga, McLaren)

Max Verstappen (holland, Red Bull)

    10. sor:

Nico Hülkenberg (német, Renault)

Brendon Hartley (új-zélandi, Toro Rosso)

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.30
Japánban tudják, hogy a mérnöki megszállottság nem feltétlenül a lóerőkről vagy a sebességről szól....
2026.07.30
Ingyenes. Nem gyűjt rólunk adatokat. Nincsenek benne hirdetések. Offline működik. ..
2026.07.30
A megújult MOL Bubi tesztidőszakában részt vevő felhasználók összességében pozitívan értékelték a....
2026.07.30
Egy új autó fejlesztése során ma már nem néhány, hanem akár több tízezer balesetet is „elszenvedhet....
2026.07.30
160 ezer brit autós véleménye alapján nyerte el idén a Peugeot 208 az Autotrader Drivers’ Choice....
2026.07.30
Jelentősen nőtt a Ford Motor amerikai autógyártó nettó vesztesége és csökkent a bevétele is az idei....
2026.07.30
Elrajtolt az 58. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön kilenc órakor, a....
2026.07.30
A gyártó Stadler szakembereivel közösen dolgozik azon a MÁV, hogy a Flirt motorvonatok 40 Celsius-....
2026.07.30
A teljesen új VLE sajtóbemutatóján jártunk, hozzuk a képeket és az infókat ..
2026.07.30
Növelte termelését és nyereségét az idei első fél évben a Skoda Auto cseh autógyár, a német....