Forma 1

Hamilton: Nekem nem Schumacher a példaképem, de..

2018.03.19.

Lewis Hamilton már gyerekként a Forma-1 szerelmese volt, a kilencvenes évek nagy csatáit egytől-egyig figyelemmel követte és remélte, egyszer ő is felállhat a rajtrácsra. Az ő korosztályában a versenyzők többségének Michael Schumacher az elsőszámú példakép, a brit versenyző azonban másért rajongott.

Köztudott, Hamilton óriási Senna rajongó, elég csak a tavalyi Brazil-nagydíjra gondolni. Épp ezért számára nem Schumacher jelentette az elsőszámú példaképet, de természetesen a német legendához is szép emlékek fűzik a négyszeres világbajnokot, erről mesélt a Formel1.de riporterének.

Hamilton Senna sisakjával                                                                               Formula1.com

Első emléke a némettel 2001-ből származik, amikor Hamilton még gyerek volt, Schumacher pedig már igazi sztárpilóta. „Emlékszem, Michael is ott volt egy gokart versenyen, amint indultam és az egyik futam után mögé parkoltam le a Parc Ferme-ben. Nem tudom, ki kezdeményezte, de végül beszélgetni kezdtünk, ami nagy hatással volt rám.”.

A másik meghatározó emléke már profi karrierjéből, 2006-ból idézte fel. Egy teszt során felmerülő gondolatait osztotta meg a brit sztár: „A Forma 1-ben vagyok és abban az autóban előttem Michael Schumacher ül.” Nem nehéz elképzelni, mennyit jelent ez egy 21 éves pilótának.

Express

Mára a mezőnyben vannak olyan pilóták, akiknek nincs semmilyen személyes emlékük a száguldó cirkusz valaha volt legsikeresebb pilótájáról. Ilyen Charles Leclerc is, aki a Ferrari akadémiáján gyakran hallott történeteket a legendáról. „Nem könnyű Michaelt nem kedvelni. Ő rengeteg ember számára jelent inspirációt, nem csak a versenyzőknek”.

Schumacher a síbalesete óta eltűnt a nyilvánosság elöl, gyakorlatilag semmilyen információ nem áll rendelkezésre azon kívül, hogy állapota rendkívül súlyos. Ennek ellenére az egész mezőny és a rajongók is bíznak benne, hogy egyszer még láthatjuk őt Forma 1 verseny közelében, legalább nézőként.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.11
Az autósok mezőnyében a svéd Mattias Ekström nyerte a Dakar-rali vasárnapi, hetedik szakaszát, és....
2026.01.11
Január első „rendes” hetében körbeautóztuk és végigfotóztuk a BYD Szegeden épülő autógyárát,....
2026.01.11
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Amikor mindent elfed a hó és te....
2026.01.11
Gondolhatnánk, hogy az oldalablakokon lévő pöttyös pontok dekorációs célt szolgálnak, de nem. A....
2026.01.11
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő....
2026.01.11
A „nem láttam” továbbra is az egyik leggyakoribb oka a kerékpárosokat és gyalogosokat érintő közúti....
2026.01.11
Mindössze 200 darabot fognak gyártani a Toyota elnökének versenyzői álnevét viselő Morizo RR-ből,....
2026.01.11
Jelenleg is, másodfokú, narancs riasztás van érvényben hófúvás veszélye miatt az északnyugati....
2026.01.11
Ezzel a Németországban készülő új autók egynegyedét a müncheni központú vállalatcsoport állítja elő....
2026.01.11
Sok helyen kell „nehezedő útviszonyokra” készülniük a közlekedőknek. ..