Herczig Norbert

Herczig Norbert: helyén kell kezelni a ciprusi eredményt

2018.06.19.

Helyén kell kezelni a rali Európa-bajnokság (ERC) ciprusi futamán elért harmadik helyezést, hiszen még mindig van hátránya a magyar csapatnak az élmezőnyhöz képest - mondta Herczig Norbert, a MOL Racing Team autóversenyzője kedd reggel az M1 aktuális csatornán.

A pilóta kifejtette, az első helyezésért folyó küzdelembe nagyjából három-négy csapat tud beleszólni, a magyarok csak akkor érhetnek el eredményt, ha ezek közül valamelyiknek problémája akad. A két hete, Görögországban elért második hely után sikerült Herczigéknek Cipruson a harmadik pozíciót megszerezni, amiről azt mondta, egy újfajta versenyüzemanyagot használnak, s ez is kellett az eredményekhez.

"Az is kellett, hogy mi is egy kicsit elkaptuk a fonalat, mi is megszoktuk egy picit az Európa-bajnokság atmoszféráját, s az önbizalmunk is megjött azzal, hogy be tudtuk fejezni a versenyeket" - nyilatkozott Herczig Norbert, hozzátéve, hogy társával, Ferencz Ramón navigátorral is összeszoktak már.

Herczigék a ciprusi futam után összetettben a harmadik helyen állnak. A folytatásban Olaszországban, Csehországban, Lengyelországban és Lettországban versenyez a mezőny.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.17
Fokozott figyelemre van szükség az utakon az őzek július második felétől augusztus közepéig tartó....
2026.07.17
Egyetlen rossz döntés vagy néhány másodpercnyi figyelmetlenség is elég ahhoz, hogy egy motorozás....
2026.07.17
Ki gondolná, hogy az első üveget több ezer éve állították elő. Már az első, autószélvédők is....
2026.07.17
A Geely a július 21. és 26. között megrendezésre kerülő Anna-fesztivál, és az annak fénypontjaként....
2026.07.17
Jelentős átrendeződés látható a magyar flottakezelési piacon, ami új lehetőségeket nyithat a....
2026.07.17
A Toyota immár ötödik éve vezeti a hazai újautó-piacot: 2026 első félévében rekordértékesítést ért....
2026.07.17
Elegánsabb, komfortosabbra hangolt, erősebb élményt ígér az M5 Touringra építő Bovensiepen 05 GT. ..
2026.07.17
A győri Széchenyi István Egyetem Audi Hungaria Járműmérnöki Karának 111 végzős hallgatója....
2026.07.17
Az Arval legfrissebb európai piaci elemzése szerint jelentősen átrendeződött a vállalati....
2026.07.17
Berkes Zoltán személyében új kereskedelmi és hálózatfejlesztési igazgató vezeti a magyarországi....