vasút

Hőségüzemmódba kapcsolt a vasút

2015.07.04.

Ásványvizet oszt a MÁV-START a főváros három főpályaudvarán és tizennégy vidéki vasútállomáson a hőségriasztás ideje alatt 10 és 17 óra között - közölte a vasúttársaság. A jó időre való tekintettel sűrítik a Balaton felé közlekedő vonatokat.

Budapesten a Keleti, a Nyugati és a Déli pályaudvaron, vidéken a miskolci, a debreceni, a nyíregyházi, a szegedi, a békéscsabai, a szolnoki, a püspökladányi, a kecskeméti, a győri, a pécsi, a zalaegerszegi, a veszprémi, a nagykanizsai és a celldömölki állomáson kaphatnak díjmentesen vizet a vonatokra várakozó utasok.

A MÁV-START azt javasolja, hogy mindenki elegendő mennyiségű ivóvízzel vagy folyadékkal kezdje meg vasúti utazását. A vasúttársaság tájékoztatása szerint a járművek karbantartása során különös figyelmet fordítanak a vasúti kocsik légkondicionáló és légjavító berendezéseire.

A hőségben a friss víz életet menthet

Ezzel egyidejűleg több, a hétvégi csúcsforgalomban a Balaton felé közlekedő járatot állított forgalomba a MÁV-Start, az első mentesítő vonatok péntek délután elindultak - közölte a MÁV Zrt. Napfürdő néven mentesítő sebesvonat közlekedik a Balaton déli partjára péntek délutánonként Budapest és Fonyód között. A Napfürdők a MÁV Nosztalgia Kft. élményútjaihoz használt kocsikból állnak, ugyanúgy, ahogy a vasárnap este, Tapolcáról Budapest felé induló Naplemente gyorsvonatok.

A Hétvégi Flirt és Siófoki Flirt nevű járatok viszont korszerű, légkondicionált, wifivel ellátott szerelvényekből állnak, ezek szombaton és vasárnap, a reggeli és a délelőtti órákban közlekednek a Balaton déli partjára, illetve Budapestre délután és este. A kerékpáros utasoknak a MÁV-Start a nagy befogadóképességű kerékpárszállító kocsit továbbító, naponta indított Déli-Parti sebesvonatokat ajánlja, amelyekkel a déli part összes üdülőhelye elérhető, mert ezen a szakaszon minden állomáson és megállóhelyen megállnak.

A kétóránként Keszthelyre induló Balaton expresszvonatok kötelező helybiztosítással közlekednek, így ezeken biztosan lesz ülőhelyük a helyjegyüket időben, akár elővételben megváltó utasoknak. A naponta ötször induló sebesvonatokkal a déli part összes üdülőhelye elérhető. Csütörtök, péntek és szombat éjszaka közlekednek a Bagolyvonatok a Budapest-Siófok-Fonyód (-Keszthely) útvonalon. Ezeken a járatokon vasútőrök és rendőrök is teljesítenek szolgálatot.

A Balaton északi partján is több új vonat áll forgalomba a hétvégére: a naponta közlekedők mellett péntek délután, szombat délelőtt és vasárnap este további Tekergők indulnak a fő irányokba. Ezek a gyorsvonatok tágas kocsikkal rendelkeznek, ezért ezeket kifejezetten csoportoknak ajánlja a vasúttársaság. Az északi partra tartó bicikliseknek is a nagy befogadóképességű kerékpárszállító kocsit továbbító Tekergő gyorsvonatokat érdemes választaniuk - tették hozzá.

A naponta közlekedő Kék Hullám sebesvonatok - amelyek légkondicionált InterCity-kocsikból állnak - Balatonfüredig csak Székesfehérváron és Balatonalmádiban állnak meg, Balatonfüred és Tapolca között pedig mindenhol. (MTI)

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.26
Vendég: Grád Ottó Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁK) főtitkára ..
2026.03.26
Önvezető autók álltak tesztüzembe Budapesten, a csütörtökön bemutatott két jármű a próbaüzem során....
2026.03.26
Az Alfa Romeo Dokumentációs Központ novemberben tartja nyílt napját. ..
2026.03.26
Nem kell ügyintézési díjat fizetni az e-matrica átírásáért azon hibrid járművek esetében,....
2026.03.26
A BYD kínai autómárka nem lassít, 35 országban kiépített több mint ezer egységből álló hálózatát....
2026.03.26
Az Opel januárban mutatta be az új Opel Astrát és az új Opel Astra Sports Tourer-t a Brüsszeli....
2026.03.26
A hétvégén rendezik a 32. Veszprém-ralit a bakonyi megyeszékhelyen és környékén az idei országos....
2026.03.26
A téli útviszonyok miatt nincs szabad útvonal a kamionok számára a horvát A6 Rijeka-Zágráb....
2026.03.26
Siker Magyarországnak, még nagyobb siker Les Zoltánnak. A győri Audi Hungaria járműgyártásért....
2026.03.26
A német autógyárak közvetlen beszállítójának is számító dél-koreai Harman Becker Kft. friss....