ID-család

Igazi mindenes: az ID. Buzz immáron különálló utastérrel és raktérrel is kapható

2026.03.16.

Az elektromos ID. Buzz valódi mindentudó: VW Bus-ként öt-, opcionálisan pedig hat- vagy hétüléses kivitelben, három üléssorral érkezik – ez az ID. Buzz a család, a szabadidő és az üzleti élet számára. A második változat, az ID. Buzz Cargo szériafelszereltségként háromszemélyes vezetőfülkét kínál, amelyet válaszfal választ el a hatalmas raktértől – ez az ID. Buzz a kiskereskedelem, az ipar és minden szolgáltató számára.

A Volkswagen Haszonjárművek kínálatában egy új funkció jelent meg, amely egy harmadik utastéri és szállítási megoldást hoz létre: egy fix válaszfalat az ID. Buzz busz változatához. Ezzel az elválasztórendszerrel az ID. Buzz az utastérben ötszemélyes modellként, a raktérben pedig a Cargo változathoz hasonlóan használható – ideális választás személyek és anyagok egyidejű szállítására. Ezt a megoldást a holland Snoeks Automotive vállalattal közösen fejlesztették ki.

Fotó: VW

Gyárilag rendelhető válaszfal: az elválasztó elem közvetlenül az új jármű felszereltségének részeként választható ki, beépítése pedig a gyárban történik a jelen esetben ötszemélyes ID. Buzz második üléssora mögé. Az utastér így teljes mértékben elválik a rakodótértől, utóbbi pedig a Cargo kivitelhez hasonlóan vehető igénybe. Ez magában foglalja a legkülönfélébb áruk tetőmagasságig történő berakodását is. A válaszfalnak köszönhetően a rakomány okozta szennyeződés és zaj nem jut be az utastérbe. Ez azt jelenti, hogy az utasok és a szállítmány optimálisan elkülönülnek egymástól. A válaszfalon elhelyezett ablakon keresztül biztosított a rálátás a hátsó részre. Kisebb méret, nagyobb hatékonyság: az automata klímaberendezés még eredményesebben temperálja a belső teret a lecsökkent légtérnek köszönhetően.

A Snoeks Automotive Compax© anyagból készült válaszfala mindkét tengelytáv-kivitelhez rendelkezésre áll. Ez egy könnyű és tartós kompozit anyag, amely prémium megjelenésű, kiváló minőségű, lágy tapintású felületekkel büszkélkedhet. A válaszfal részét képezi egy beépített ablak is. A raktér felőli válaszfal előtt, a jármű padlójába süllyesztve egy felnyitható tárolórekesz kapott helyet az ID. Buzz töltőkábele számára. Fontos megjegyezni, hogy a hátul található biztonsági övek és oldallégzsákok a válaszfal jelenléte mellett is korlátozások nélkül használhatók. A válaszfal a rövid tengelytávú ID. Buzz modellhez rendelhető, a Freestyle, Pure, Energy és Pro felszereltségi szintek esetén. A két magasabb felszereltségi szint, az Energy és a Pro esetében a válaszfal a hosszú tengelytávval kombinálva is konfigurálható. A németországi ár 1856,40 euró1, beleértve a töltőkábel tárolórekeszét is.

Hét évtizede töretlen partnerségben: A Volkswagen Csoport és a Snoeks Automotive immár 70 éve dolgozik együtt. A Volkswagen Haszonjárművek a Snoeks megoldásait az ID. Buzz mellett a Caddy, a Transporter, a Caravelle, a Multivan (a belga piacon) és a Crafter modellsorozatokban is használja.

 


 

 



 

 

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.22
Egy motort előre, egyet pedig a csomagtartóba szereltek. Utóbbi miatt izgalmas igazán, hiszen ez a....
2026.06.21
A helyszín arisztokrata, de milyen a felhozatal? ..
2026.06.21
A bejegyzésben Vitézy Dávid a Dunakeszi Járműjavítóban tett látogatásáról számol be, és arról ír,....
2026.06.21
  A brit Top Gear magazin kihirdette éves díjainak győzteseit, és az egyik legnagyobb meglepetést a....
2026.06.21
Hétfőn a kora reggeli órákban a Belső Ellenőrzési Szolgálat (ÚIS) munkatársai Kassán és környékének....
2026.06.21
Június közepén Londonban találkoznak az európai autókereskedelem és aftermarket szakmai szereplői:....
2026.06.21
Rába járművek, szakmai érdekességek, családi programok és számos felejthetetlen pillanat – ilyen....
2026.06.21
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe:Nyaral a család. ..
2026.06.21
Azok az elektromos rollerek, amelyek motorja 25 km/óránál nagyobb sebesség elérésére képes,....
2026.06.21
Öveket becsatolni! címmel nyitja meg ötödik időszaki kiállítását a Közlekedési Múzeum a megújulás....