motorkerékpár

Igazi villanymotor a Harley-Davidsontól

2014.06.21.

A hang-generátorral is ellátott elektromos hajtású Project LiveWire motorkerékpár gyártását egyelőre nem tervezik.

Elektromos hajtású kísérleti motorkerékpár modellt mutatott be csütörtökön a  kultikus amerikai motorkerékpárokat gyártó Harley-Davidson.

A Harley-Davidson Budapest az MTI-t arról tájékoztatta, hogy a LiveWire, az első elektromos hajtású Harley-Davidson modell egyelőre nem kerül kereskedelmi forgalomba, mivel az elektromos projekt kifejezetten a márka rajongói tábora elvárásainak felmérésére indult. 

Az elektromos motorkerékpárt a Harley-Davidson egy kiválasztott vásárlói köre próbálhatja ki a jövő héttől. A legendás 66-os út (Route 66) végigmotorozásával kezdő 2014-es amerikai túra harminc Harley-Davidson márkakereskedést keres majd fel. A motorokat kiértékelő túra jövőre Kanadában és Európában folytatódik.

"Amerikára mindig is jellemző volt, hogy folyton újraértelmezte saját magát" - idézi a közlemény Matt Levaticht, a Harley-Davidson Motor Company elnök-vezérigazgatóját. "A LiveWire Projekt vásárlóink véleményére alapozó újabb izgalmas kezdeményezés" - mutatott rá. 

"A LiveWire Projekt sokkal inkább hasonlít az első elektromos gitárra, mint egy elektromos autóra" - fogalmazott Mark-Hansd Richer első alelnök, marketing igazgató.

A Harley-Davidson Inc. legutóbb, áprilisban a vártnál nagyobb, 265,9 millió dolláros első negyedéves nyereségről számolt be. A vállalat értékesítési árbevétele az előző évihez képest 10,2 százalékkal 1,73 milliárd dollárra nőtt az első negyedévben. A beszámolási időszakban a Harley Davidson 80 682 motorkerékpárt szállított le disztribútorainak világszerte, 7,3 százalékkal többet, mint egy évvel korábban.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.07
Minden, amit a vasárnap induló új szezonról és a jelentős szabályváltozásokról tudni kell. ..
2026.03.07
A pletykák szerint a Minihez hasonlóan eltérő platformra épül majd a belső égésű motorral szerelt....
2026.03.07
Az Audi teszteli az új, A7L Avant nevű modelljét, amely feltehetően a vállalat minden eddiginél....
2026.03.07
A Magyar Gépjárműipari Egyesület hivatalosan is a CEE AutoHUB kezdeményezés tagjává vált. Az....
2026.03.07
Új fejezet kezdődik az orosz autógyártás történetében: a Volga márka hamarosan ismét megjelenik a....
2026.03.07
A tavalyi világbajnoksághoz és az idei Európa-bajnoksághoz hasonlóan a jövő évi, hazai vb-n is a....
2026.03.07
Az applikációval a gépjárművezetők felkészülten és gyorsan tudják kezelni a baleseti helyzeteket. ..
2026.03.07
Miután kiszálltak az autókból, egy áruház parkolójában verekedett össze a két férfi. ..
2026.03.07
A piros MG Cyberstert a Duna Autónál vette át a szerencsés vásárló. ..
2026.03.07
Szeptember eleje óta nem számolható fel kényelmi díj a digitális csatornákon értékesített....