kerékpár biztonsága

Így óvhatja meg biciklijét a lopástól

2022.04.26.

A jó idő beköszöntével egyre többen pattannak nyeregbe. Előkerülnek a kerékpárok, és ezzel együtt megszaporodnak a biciklilopások is. A Burgenlandi Polgári Védelmi Szövetség új kampányában azokra az óvintézkedésekre hívja fel a figyelmet, amelyek segíthetnek megakadályozni, hogy kerékpárunknak lába keljen - írja az orf.at

A legfontosabb tanács, hogy amikor csak tudjuk, tároljuk zárható helyiségben a kerékpárunkat. Ha szabadban kell lezárnunk, ügyeljünk arra, hogy a hátsó kereket és a vázat együtt láncoljuk egy rögzített tárgyhoz! Ha autóval szállítjuk kerékpárunkat, a vázat és a két kereket egyaránt kössük le a tetőcsomagtartóhoz, tanácsolja a Burgenlandi Polgári Védelem.

A fotó csak illusztráció

A parkolás szempontjából azok a helyek a legbiztonságosabbak, ahol sokan megfordulnak, és amelyek sötétedés után is megvilágítottak. Fontos azonban, hogy ne mindig ugyanoda parkoljuk le a biciklit. Mielőtt őrizetlenül hagyjuk, szereljük le a sebességmérőt, ne hagyjunk semmilyen értéket nyeregtáskában, különösen ne a kerékkulcsot vagy a javítókészletet, hiszen annak a tolvajok is hasznát tudják venni, hívja fel a figyelmet a polgári védelem.

Ha kerékpárzárat választunk, kerüljük el az olcsó, rossz minőségű termékeket, ezek ugyanis nem jelentenek akadályt a tolvajok számára. A legnagyobb védelmet a fémből készült „U-lakatokkal“ érhetjük el. Hasznos tanács, hogy tartsunk magunknál kerékpár-igazolványt, ami tartalmazza a kerékpár típusát és a váz sorszámát. Ha biciklinket ellopják, ezek az adatok segíthetnek a gyors megtalálásban.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.06
Vissza a jövőbe: az új Corsa GSE feléleszti a sportos Corsák hagyományát ..
2026.05.06
A kínai BYD számára egyre komolyabb kihívásokat jelent a hazai piac lassulása, még akkor is, ha a....
2026.05.06
A vállalatcsoport dingolfingi gyárában látott napvilágot a jubileumi modell, egy BMW i5 M60 xDrive....
2026.05.06
Felborult egy kamion az M7-es autópályán Holládnál, elterelik a forgalmat - közölte a BM Országos....
2026.05.06
Az Opel Magyarország újraéleszti a korábbi években sikeres 24 órás kereskedelmi akcióját, de....
2026.05.06
Christian Dickert tölti be májustól a Mercedes-Benz kecskeméti gyárának igazgatói és ügyvezetői....
2026.05.06
Az évszakváltás nem csak a természetben jár látványos változással, hanem mi magunk is a bőrünkön....
2026.05.06
Az autó nekiment mindennek, ami az útjába került.   ..
2026.05.06
Oroszországban 117 ezer 500 új autót értékesítettek áprilisban, 15,1 százalékkal többet az egy....
2026.05.06
Áprilisban is sűrűn fotóztak a budapesti traffiboxok – derül ki a police.hu cikkéből. ..