államháztartás

Internetes árverésen válik meg 151 luxusautótól az olasz kormány

2014.03.29.

Azért adja el felső kategóriás szolgálati autóit az olasz kormány, hogy szimbolikusan példát mutasson takarékosságból.


Az olasz kormányhivatalnokok rendelkezésére álló 59 ezer szolgálati autó fenntartása becslések szerint évente egymilliárd euró terhet ró az adófizetőkre.

A fényűző modelleket 25-ösével bocsátják áruba az eBay aukciós oldalon. A két napja kezdődött és április 16-ig tartó árverésen az egyik legnagyobb érdeklődés egy 126 ezer kilométert futott, 2007-es szürke Alfa Romeo 166 iránt mutatkozik, amelyre már több mint negyvenen tettek ajánlatot, a licit péntek délután 8621 eurón állt. Egy BMW 525d, amelyben teveszínű bőrülések vannak, 15 050 eurón állt 75 ajánlat után.

Még ezután indul a licit a legdrágább modellek között szereplő két Jaguarra az igazságügy-minisztériumtól, amely a múlt év végén 830 sofőrös gépkocsiból álló szolgálatiautó-parkot működtetett. A tárca megválik még három Subarutól és öt Lancia Lybrától is.

Elárvereznek 11 Maseratit is, amelyeket 2011-ben vásárolt az állam darabonként 117 ezer euróért. Ezeket az autókat Silvio Berlusconi kormányzásának végóráiban, az eurózónát sújtó adósságválság tetőpontján szerezték be heves viták közepette.

A felsőkategóriás személyautók státuszszimbólumnak számítanak az olasz kormánytisztviselők körében, akik a közlekedési szabályokra és lámpákra többnyire fittyet hányva száguldoznak velük.

A takarékossági kampány részeként egynegyedével akarja csökkenteni a szolgálati autók számát a Matteo Renzi miniszterelnök vezette új olasz kormány. Mielőtt hivatalba lépett, az új kormányfő egy kék Smart autóval érkezett a találkozóra elődjével, Enrico Lettával.

Az olasz miniszterelnökhöz hasonló önmérsékletet tanúsít az autóhasználatban Ferenc pápa is, aki egy Ford Focusra cserélte le a Mercedest.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.09.01
 A "Wirtschaftswoche" üzleti magazin szerint az igazgatótanács  egyhangúlag úgy döntött, hogy a....
2026.09.01
Néhány éve még félórás villámtöltés számított jó eredménynek, ma már tíz perc alatti értékekért....
2026.09.01
A Covid utáni kiugró keresleti időszak lecsengésével új szakaszba lépett a balatoni hajópiac. Ma....
2026.09.01
A Cadillac bemutatta történetének egyik legkülönlegesebb tanulmányautóját, az első egyszemélyes....
2026.09.01
Tragikus kimenetelű közlekedési baleset történt vasárnap este a Nagymihályi járásban található....
2026.09.01
A bajorországi Essenbachban egy intelligens jelzőlámparendszer valós időben érzékeli a gyalogosokat....
2026.09.01
Zajtalan, kibocsátásmentes, csendben suhanó kamionok? Már nem a távoli jövő ígéretei. A hosszabb....
2026.09.01
Az NX volt az a modell, amely 2024-ben megnyitotta a Lexus legújabb fejezetét. A formatervezéstől a....
2026.09.01
Újabb baleset történt elektromos rollerrel Győr-Moson-Sopron vármegyében. Két fiatal is megsérült....
2026.09.01
Az iskolakezdés reggelén a MÁV-Volán-csoport minden járatát el tudta indítani - közölte a....