gazdaságfejlesztés

Járműipari Eldorádó lett Katowice

2018.01.30.

Az idén már 93 millió euró értékben jelentettek be új beruházásokat a katowicei különleges gazdasági övezetben, legalább 540-nel növelve a foglalkoztatottak számát – jelentette be a Katowice Special Economic Zone (KSSE).

A Katowice Special Economic Zone (KSSE) különleges gazdasági övezetben mintegy háromszáz lengyel és külföldi vállalat működik. A KSSE, a legnagyobb lengyelországi különleges gazdasági övezetben eddig 7,4 milliárd euró beruházással több mint 70 ezer munkahelyet hoztak létre a befektetők. Tavaly a KSSE 58 új beruházást fogadott 800 millió euró értékben kétezer új munkahely létesítésével - írja a jarmuipar.hu.

Az idei első bejelentések szerint a ZF TRW Automotive autóipari beszállító vállalat már a harmadik üzemét építi fel 21 millió eurós beruházással az övezethez tartozó Czestochowában. Az üzem háromszáz új alkalmazottat foglalkoztat majd.

A BMZ Poland villamosgép-ipari vállalat Gliwicében épít egy új termelőüzemet és raktárcsarnokot és bővíti jelenleg hatszáz fős alkalmazotti létszámát.     A Tenneco Automotive autóipari beszállító vállalat 30 millió eurós termelő beruházással hatvan új munkahelyet teremt jelenlegi 1200-as alkalmazotti létszáma felett.     Az olasz Pol-Technology felületkezelő technológiai vállalat 5,7 millió eurós beruházással hatvan új munkahelyet hoz létre.     A lengyel ROSA világítástechnológiai cég 14,8 millió eurós beruházással bővíti az övezetben működő három üzemének a kapacitását és 2020-ra 200-ról 230-ra emeli alkalmazottai számát.    A lengyel Zywiec-Zdroj ásványvíz és üdítőital termelő vállalat 7,8 millió eurós beruházással bővíti kapacitását.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.02
Toyota Corolla Hybrid vásárlás előtti átvizsgálás ..
2026.06.02
A Peugeot új vezérigazgatója, Alain Favey szerint a túlélés kulcsa nem a visszahúzódás vagy az....
2026.06.02
Háromféle kaszni elrendezést ötvözött a Nissan Pulsar a 80-as években, mégis csak kevés példány....
2026.06.02
A gyártó már most évi több mint 18 000 tonna hulladék csökkentését érte el. ..
2026.06.02
A német tuningműhely radikálisan átalakította a Mercedes-Benz G-Class egyik modelljét, amelyet....
2026.06.02
Elkészült az LX luxusterepjáró páncélozott változata, amelyet többek között 360 fokos golyó- és....
2026.06.02
Uniós forrásokból lecserélik a HÉV-flottát – írta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter....
2026.06.02
Az észak-spanyolországi Galiciában nyithatja meg első európai elektromosautó üzemét az MG márka....
2026.06.02
Saját fejlesztésű alkalmazással támogatja a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a biztonságos és....
2026.06.02
Az elektromos MG ZS helyett érkezett a piacra az S5 villanyautó, amely a középkategóriás elektromos....