gumiabroncs

Jó évet zárt a gumiabroncs-piac tavaly

2016.02.15.

Csaknem 2,4 millió új gumiabroncsot értékesítettek a gyártók Magyarországon tavaly, ami hétéves rekord - közölte a Continental Hungaria Kft. hétfőn, az Európai Gumiabroncs- és Gumigyártók Szövetsége (ETRMA) adatai alapján.

A nyári gumiabroncsoknál a legolcsóbb termékek kategóriája 10, a középkategóriás márkáké 6,5 százalékkal bővült tavaly az előző évhez képest, de a prémium kategória 7,2 százalékos csökkenéssel zárta az évet, így összességében 2,7 százalékkal emelkedett a gyártók forgalma. A kishaszongépjármű-gumiabroncsok értékesítése mintegy 3,7, a személyautó-abroncsoké 3 százalékkal nőtt.

A piaci visszajelzések alapján a kereskedők értékesítésének bővülése a nyári gumiabroncsok esetében meghaladta a gyártók eladásainak növekedését, így a kereskedők szinte kivétel nélkül alacsony nyári gumiabroncs-készletekkel zárták a tavalyi évet - idézi a közlemény Rábai Dánielt, a Continental Hungaria ügyvezető igazgatóját.

A téli abroncsoknál a gyártók értékesítése az alsó kategóriában 10,7, a középkategóriában 8,9 százalékkal bővült, ugyanakkor a felső kategóriában 18 százalékos volt a csökkenés - ezek alapján összességében 0,2 százalékkal nőtt a gyártók forgalma.

A téli kishaszongépjármű-abroncsokból is nagyobb mennyiség fogyott, 4,2 százalék volt a növekedés 2014-hez képest. A téli, kifejezetten a négykerék-meghajtású autókra (4x4-es) ajánlott abroncsok eladása rendkívüli mértékben, 38 százalékkal bővült, a személyautó-abroncsoknál viszont 2,1 százalékos csökkenést tapasztaltak a gyártók.

A téli szezon az enyhe ősz ellenére jól indult, de a decemberi, az évszakhoz képest szokatlanul enyhe időjárás miatt néhány kereskedő az előző évihez képest magasabb készlettel zárta az évet. Ezeknél a viszonteladóknál a raktáron lévő abroncsok mennyisége már csak kemény tél esetén csökkenhetne átlagos szintre február végéig - közölte a Continental Hungaria Kft. ügyvezető igazgatója.

A Continental Magyarországon öt vállalattal, hét telephelyen van jelen, és csaknem 6100 munkatársat foglalkoztat. Négy divíziója (Interior, Chassis & Safety, Powertrain, ContiTech) végez gyártó- és szoftverfejlesztési tevékenységet Budapesten, Veszprémben, Szegeden, Makón, Vácott, Nyíregyházán. A gumiabroncs divízió 1991 óta van jelen a magyar piacon értékesítési irodával és regionális abroncsraktárral.

Magyarországon 7 gumiabroncsgyártó képviselteti magát önálló nagykereskedelmi egységgel: az Apollo-Vredestein, a Bridgestone, a Continental, a Goodyear-Dunlop, a Hankook, a Michelin és a Pirelli.

A gumiabroncs iparágban foglalkoztatottak száma Magyarországon közvetlenül mintegy 5 ezer, közvetve több mint 15 ezer. Az iparág belföldi értékesítésének és exportjának tavalyi éves nagysága mintegy 478 milliárd forint volt.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.25
Drámai baleset történt az ausztriai Piesendorf városánál szombaton, amely során egy kisrepülőgép....
2026.05.25
Tizenöt évvel a bemutatója után sorozatgyárthatják a Mini Rocketman koncepcióautót. ..
2026.05.25
A FIM MotoJunior világbajnokság Moto2-es kategóriája a hétvégén Barcelonában rajtolt el a 2026-os....
2026.05.25
Március elején indult az a HU-RIZONT támogatásban is részesülő kutatási projekt a Szegedi....
2026.05.25
A mesterséges intelligencia (MI) az elmúlt években jelentős változásokat hozott az életünkbe, a....
2026.05.25
Ismét lehet jegyet vásárolni a pénztáraknál, az automatáknál és a MÁV-csoport járatainak fedélzetén....
2026.05.25
1966 és 2026 között lényegében egy 200 méteres sugarú körön belül gyerekeskedett, majd dolgozott....
2026.05.25
Az elektromos mobilitás növekedése Magyarországon már közvetlen hatással van az épületek....
2026.05.25
A cég hagyományos dízelmotorokat alakít át sokkal kisebb kibocsátású dual-fuel motorokká, egyúttal....
2026.05.25
Két feltételezett autótolvajt/betörőt tartóztattak le szerdán a parndorfi (Neusiedl am See kerület....