Vasúti baleset

Jó hír utazóknak - újra járnak a vonatok a kamionbaleset helyszínén

2021.06.03.

Újraindulhatott a forgalom Sárospatak és Sátoraljaújhely között, miután csütörtök hajnalra befejezték a felsővezeték helyreállítását a hétfői baleset helyszínén - közölte a Mávinform az MTI-vel.

A közlemény szerint hajnalban még néhány járatot érint a korlátozás, utána az eredeti menetrend szerint közlekednek a vonatok a Szerencs-Sátoraljaújhely vonalon.

A Sátoraljaújhelyről 4:01-kor induló (5209-es számú) vonat helyett Sárospatakig pótlóbusz közlekedik. A Sátoraljaújhelyről Szerencsre 4:56-kor induló (5219-es számú) személyvonat nem közlekedik. Szerencs felé a Sátoraljaújhelyről Budapestre 5:20-kor induló (IC529-es) Füzér InterCity-vel lehet eljutni, amely Sárospatak és Szerencs között minden állomáson és megállóhelyen megáll. Szerencsről a 6:06-kor továbbinduló (5149-es számú) gyorsvonattal lehet utazni Miskolcra - közölte a Mávinform.

Hétfőn este kamionnal ütközött egy Szerencsről Sátoraljaújhelyre tartó személyvonat a végállomásra érkezés előtt. A vonat kettészakadt,  egyik kocsija kisiklott, leszakadt a felsővezeték, a sorompó oszlopai kidőltek, a biztosítóberendezés kábele, az átjáró és a pálya is megrongálódott. A vonaton három utas és három szolgálatot teljesítő vasutas tartózkodott. A balesetben a mozdonyvezető súlyosan, de nem életveszélyesen, a kamion sofőrje könnyebben sérült meg.

A baleset idején az átjáróban jól működött a fénysorompó és a vasúttársaság keddi közlése szerint a mozdonyvezető minden tekintetben az előírásoknak megfelelően járt el.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.18
Újabb mérföldkőhöz ért a CATL debreceni beruházása: május 6-án megkezdődött az akkumulátormodulok....
2026.05.18
A mára a külöböző részben vagy teljesen elektromos meghajtások mellett a járműbiztonsági....
2026.05.18
Harmadik alkalommal rendezi meg a PwC Magyarország a Debrecen Business Forumot, amely az elmúlt....
2026.05.18
Elektromos légi taxi száll fel a JFK repülőtérről, közel 320 km/órás sebességgel átrepül a város....
2026.05.18
Hatodik TCR-győzelmét aratta a 24 óráson Hyundai Motorsport.   ..
2026.05.18
A gép forog, a profit termelődik – egészen addig, amíg egy kritikus alkatrész miatt meg nem áll a....
2026.05.18
Magyar rendőrmotoros siker született Németországban: Pollák Bence r. törzszászlós, a BRFK....
2026.05.18
Mostantól elérhető a jelentkezési felület a Rábától Rábáig esemény vezetett tárlatvezetésére.....
2026.05.18
 Súlyos baleset történt vasárnap kora reggel a Déli autópályán (A2) Traiskirchen (Baden járás)....
2026.05.17
Jó hangulatú, gasztronómiai túrával és tesztvezetéssel egybekötött, háromnapos sajtóklubot....