e-mobilitás

Kilencezer elektromos személyautóra kértek már támogatást a cégek

2026.02.11.

Elérte a kilencezret a vállalati e-autó programban igényelt személygépkocsik száma - olvasható az Energiaügyi Minisztérium (EM) Facebook-oldalának szerdai bejegyzésében.

A két éve futó programban további több mint 2700 haszongépjárművel zöldíthetik flottáikat a belföldi vállalkozások, a sikeres kezdeményezés meghosszabbított határidővel és megemelt keretösszeggel segíti a költségcsökkentő és környezetbarát beszerzéseket. A gazdasági társaságok járművenként 4 millió, foglalkoztatotti létszámuk függvényében összesen akár 64 millió forintot kaphatnak tiszta és csendes autók megvásárlásához - írták.

A bejegyzés szerint a népszerű pályázatban többszöri keretemeléssel már az induló forrásmennyiség másfélszeresét, 45 milliárd forintot nyerhetnek el a jelentkezők. A benyújtási határidőt a közelmúltban április közepéig hosszabbították meg.

A programnak komoly szerepe volt abban, hogy tavaly rekordszámú, több mint 31 ezer tisztán elektromos gépkocsi állt forgalomba Magyarországon. A teljes állomány múlt decemberben nőtte túl a százezer darabot - tették hozzá.

A magyarországi cégek számára párhuzamosan futó pályázatokon a vidéki telephelyeken megvalósuló energiahatékonysági korszerűsítésekre kamatmentes hitel, ipari energiatárolók telepítésére pedig vissza nem térítendő támogatás is biztosított - olvasható a közleményben.

MTI

 

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.08
A mesterséges intelligenciáról szóló autóipari hírek többsége még mindig az önvezetésre koncentrál....
2026.07.08
A MÁVPlusz alkalmazásban már elérhetők térképen a valós idejű késési adatok - közölte Vitézy Dávid....
2026.07.08
A szellemi tulajdon védelmének klasszikus módja az iparjogvédelem. A szabadalommal nem védett....
2026.07.08
A budapesti Ferencvárosi Torna Club (FTC) női kézilabdacsapata a 2026/2027-es idénytől kezdve FTC-....
2026.07.08
Oroszországban bejelentették az újragondolt Volga-modellek árait. Olcsóbbak lesznek, mint a kínai....
2026.07.08
Perceken múlt a baj Holíčban, ahol egy fél éves kisbaba egy felforrósodott, lezárt autóban rekedt....
2026.07.08
A globális chipeladások éves szinten több mint megduplázódtak, 104,1 százalékkal 120,6 milliárd....
2026.07.08
Első pillantások az új Caddy belsejébe: a Volkswagen Haszonjárművek továbbfejleszti klasszikus....
2026.07.08
36 pont. Ennyi az előnye Kiss Norbertnek, a Révész Racing pilótájának összetettben a tabella élén....
2026.07.08
Pályázás helyett ralizás, város helyett természet. A Mini új formatervező főnöke igyekszik a....