Kamion-EB

Kiss Norbert kamion Európa-bajnok lett

2014.10.12.

Az Oxxo Energy Truck Race Team pilótája nyerte a kamion Európa-bajnokság idei szezonját, mivel két futamgyőzelmet aratott, egyszer pedig harmadik lett a franciaországi Le Mans-ban zajló, idényzáró hétvégén.

A szombathelyi versenyzőt sem a szombati, sem a vasárnapi időmérőn nem tudta legyőzni egyik riválisa sem. Szombaton Kiss Norbert megnyerte az első futamot, a másodikon pedig a nyolcadik helyről rajtolva harmadik lett a piros-fehér-fekete MAN volánjánál.

A 29 éves pilótát vasárnap az első futamon ismét nem tudták megszorítani riválisai, így az idény utolsó - vasárnap késő délutáni - versenyének eredményétől függetlenül megnyerte az Eb-t, így a magyar kamionsport eddigi legnagyobb sikerét érte el.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.14
Valamikor mostanában áll munkába a százezredik tisztán elektromos gépkocsi, a teljes klímabarát....
2025.12.14
Wolfgang Porsche Salzburgban feleségül vette Gabriela zu Leiningent – írja a mücheni tz.de.   ..
2025.12.13
Reneszánsz mű a Modern Solid elektromos korszakában ..
2025.12.13
A Mercedes-AMG Stefan Weckbachot nevezte ki az igazgatótanács új elnökévé – írja honlapján a....
2025.12.13
Az idén is útnak indult a Mikulástroli, hogy mesebeli hangulatot varázsoljon a főváros útjaira. ..
2025.12.13
Az új Audi Q3 számos területen állít fel új mércét, például az akusztikában: a teljes akusztikai....
2025.12.13
A Peugeot megmutatta, hogyan gondolkozik a közeljövő autójáról. A külső és belső dizájn....
2025.12.13
Azt gondolta a mercis, hogy a nézeteltérést ezzel a brutális módszerrel oldja meg. ..
2025.12.13
Egy magas rangú európai törvényhozó szerint a tilalom „lekerült a napirendről”; az EU várhatóan....
2025.12.13
A jogosítvány nélküli, bódult férfi végül több autót is összetört, és a rendőrségen zárta az estét....