Pozsony

Kiszámolták, mikor fognak úgy keresni a szlovákok, mint az osztrákok

2024.10.30.

Csaknem egész Európában jobban keresnek az emberek, mint Szlovákiában, és ez az egész nemigen fog változni az előttünk álló időszakban. Felzárkózóban vagyunk ugyan a fejlett nyugat-európai országokhoz képest, de ez csak araszolás - írja a parameter.sk.

A Markíza riportja szerint gazdasági szakemberek kiszámolták, mikor érhetik utol Szlovákiában átlagkeresetben Ausztriát. Összevetették, hogy az elmúlt évtizedben milyen gyorsan nőtt az átlagbér itt és amott, ebből pedig egy elég kellemetlen előrejelzés jött ki. Eszerint ugyanis ilyen tempóval 111 év múlva leszünk ugyanott, ahol az osztrákok. Vagyis mi már nem, majd az unokáink.

Egy munkaóra költsége (ebben benne van az adó és a járulékok is) tavaly Ausztriában több mint 40 eurót tett ki, ami több mint kétszer annyi, mint Szlovákiában. Szlovákiában ez 17,20.

A riportban hozzáteszik, hogy Ausztria ebben nagyon is jól áll, ugyanis magasabb az óránkénti munkabér, mint Németországban, Franciaországban vagy Olaszországban. Ausztriában a havi nemzetgazdasági áltagbér tavaly 4800 euró volt, míg Szlovákiában 1430 euró.

A politikusok a gazdasági növekedés tempójával szeretnek dobálózni, ami ma is magasabb Szlovákiában, mint Ausztriában, de ez a növekmény már jóval kisebb, mint pl. 2000-ben, amikor elkezdődött a felzárkózás – közölte Róbert Prega, a Tatra bank elemzője. Továbbra is van mit behozni, csak ez egyre lassabban megy - írja a parameter.sk.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.02
Budapest. Mostantól rendelhető az Opel új generációs teljesen elektromos sportautóinak, a GSE....
2026.03.02
Egy valódi Forma–1-es relikvia kerül hamarosan árverésre: az RM Sotheby’s aukciósház március elején....
2026.03.02
Az Astotec Automotive Hungary autóipari beszállító új, 3,6 milliárd forintnyi értékű beruházása....
2026.03.02
Minden, amit már most tudni kell a látványos változásokról.   ..
2026.03.02
Új korszak kezdődik az elektromos mobilitás hazai piacán: jelentős, több mint 3 millió forintos....
2026.03.02
 A Karmelita Kolostorban Orbán Viktor miniszterelnök és Karel Havlíček cseh miniszterelnök-....
2026.03.02
Biatorbágy közelében végeznek műszaki mentést a tűzoltók - írja a Katasztrófavédelem. ..
2026.03.02
A Toyota Motor Manufacturing Canada és az Agility Robotics kereskedelmi megállapodást kötött,....
2026.03.02
Történelmi mérföldkőhöz érkezett az európai teherszállítás: először kelt át teljesen elektromos....
2026.03.02
A dél-koreai elektronikai óriás, a Samsung bezárja Szlovákiában működő utolsó gyártóüzemét Galántán....