autólopás

Körözött járművek Csongrád megyében

2017.09.25.

A magyar rendőrök három személyautót és egy pótkocsit foglaltak le a Csongrád megyei határátkelőkön.

Egy montenegrói férfi 2017. szeptember 23-án 11 óra körül egy Range Rover vezetőjeként jelentkezett belépésre a Röszke Autópálya-határátkelőhelyen. Az ellenőrzés megállapította, hogy a gépkocsi alvázán, szélvédőjén és típusmatricáján szereplő egyedi azonosító jel nem egyezik a jármű computerében digitálisan rögzített alvázszámmal. A sofőrrel szemben egyedi azonosító jellel visszaélés bűntettének megalapozott gyanúja miatt indult eljárás. Az autót a francia hatóságok körözték.



Egy Audi A8 koszovói sofőrje szeptember 24-én 12 óra 30 perckor akart az ország területére lépni Röszkénél. A magyar rendőrök az adattári ellenőrzés alapján felfedték, hogy a gépkocsi szerepel a Schengeni Információs Rendszerben, azt a német hatóságok körözik.

Kiszombornál jelentkezett belépésre egy román állampolgárságú férfi egy Renault Masterrel szeptember 24-én 20 órakor. Az ellenőrzés megállapította, hogy a mikrobusz pótkocsiját Németország körözi.



Egy BMW gyártmányú gépkocsi vezetője szeptember 24-én 20 óra 30 perckor akarta az országot elhagyni Csanádpalotánál. Az adattári ellenőrzés megállapította, hogy a csaknem 9 millió forint értékű jármű körözését az olasz hatóságok elrendelték.

A magyar rendőrök a három személyautót és a pótkocsit lefoglalták.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.12
A mai naptól kezdve Magyarországon is rendelhető a 2025-ös év világszinten legnépszerűbb kisautója....
2026.08.12
Az a sofőr, aki 50 helyett 109 km/órával hajtott, 210.000 forint bírságra számíthat. ..
2026.08.11
A Datahouse adatai szerint az idei első hét hónapjában 99 ezer 714 új személygépkocsit és....
2026.08.11
Meghatározó, új szereplővel bővül a hazai autópiac: hivatalosan is megkezdte magyarországi....
2026.08.11
Rendkívül kedvező eredményekkel zárultak a Nilu27 új fejlesztésű erőforrásának első próbapadi....
2026.08.11
Idén 210 helyszínen összesen 570 kilométernyi országos fő- és mellékút újul meg csaknem 149....
2026.08.11
Elsőre egy kicsit elegánsabb dizájnt és összeszedettebb anyaghasználatot vártam el egy felső-....
2026.08.11
Második alkalommal nyerte el Magyarország 500 vezető márkája egyikeként a Business Superbrands....
2026.08.11
Harminc éve indította el a hibridforradalmat a Toyota, és esze ágában sincs átengedni a vezetést a....
2026.08.11
Bradley Smith emlékezetes hazai győzelmet aratott, míg Archie McDonald megszerezte a pole pozíciót....