zalaegerszegi tesztpálya

Kutatóközpont épül a zalaegerszegi tesztpálya mellett

2019.05.18.

Várhatóan júliusra elkészül a járműipari tesztpálya szomszédságában az a magánberuházásban, 700 millió forintos költséggel épülő kutatóközpont, ahol 135 embernek adnak majd munkát.

A pénteki sajtóbejáráson Balaicz Zoltán, Zalaegerszeg polgármestere (Fidesz-KDNP) elmondta: ez az első olyan magánerős beruházás, amely a tesztpályának köszönhetően indult, ráadásul magasan kvalifikált dolgozókra tart igényt. A Smartfield Kutatóközpont 135 munkahelyének többségére kutatókat, mérnököket, technológusokat várnak.

A beruházás annak bizonyítéka, hogy az önvezető és elektromos autókkal folytatott vizsgálatokra szánt járműipari tesztpálya hatással van Zalaegerszeg gazdaságfejlesztésére, a kutatás-fejlesztési tevékenység erősödésére - mondta a polgármester.

Vigh László országgyűlési képviselő (Fidesz), a tesztpálya miniszteri biztosa ismertette, hogy a 265 hektáros pálya mellett közvetlenül 10 hektáros területen épül a jelenleg két épületrészből álló központ. A telek szomszédságában még 65 hektárnyi fejlesztési terület van, de már most jelentős a bel- és a külföldi érdeklődés.

A kutatóközpontra az egyetemek részéről is igény mutatkozik, több országból is érkeztek megkeresések.

Doszpoth Attila, a beruházó Z-ONE Park Kft. ügyvezetője kifejtette: a mintegy 700 millió forintos beruházással megvalósuló kutatóközpontot a piaci igény hozta létre, a tesztpályán ugyanis nem tud mindenki egyszerre tevékenykedni. A Smartfield Kutatóközpontot az autonóm közlekedéssel kapcsolatos zalaegerszegi kutatások fő helyszíneként képzelik el.

A 2000 négyzetméteres, két szárnyból álló, csonka piramist formáló háromszintes épületben irodákat, laboratóriumokat, illetve műhelyeket alakítanak ki, majd adnak bérbe, de az eddigi megkeresésesek alapján már most kevésnek tűnik a hely - jelezte az ügyvezető.

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.19
Két újabb tanulságos közlekedési jelenetről készült videót küldtek be a Bpiautósok portálnak. ..
2026.07.19
Két vasárnapi szakasszal a vége előtt a fiatal finn 25 másodperccel vezet csapattársa, Oliver....
2026.07.19
Az ország első női miniszterelnöke az első SUV használó is egyben. ..
2026.07.18
Halálra gázoltak, majd cserbenhagytak egy kerékpárost szombaton Győrben, a vármegyei rendőr-....
2026.07.18
High-tech módszerek és tippek a védelem érdekében. ..
2026.07.18
A Red Bull mindent megpróbált, de az első rajthelyet nem tudták behúzni. ..
2026.07.18
A Mansory első ízben tuningolt egy kínai autót, a Zeekr 9X prémium crossovert. ..
2026.07.18
Az Eni és a BMW Group bejelentette, hogy Olaszországban a vállalati járműflották BMW modelljeit....
2026.07.18
Ötven éve dobogtatja meg az emberek szívét a Golf GTI és ahogy én is ötvenévesen érzem magam a....
2026.07.18
Forgalmi akadály van az M5-ös felé vezető irányban – jelentette a katasztrófavédelem. ..