Közlekedésfejlesztés

Lázár János: a kormány közlekedési akciótervet indított

2024.08.16.

"A magyar kormány ötpontos közlekedési akciótervet hirdet a mai nappal" - jelentette be Lázár János építési és közlekedési miniszter pénteken a tárca sajtótájékoztatóján, "a közlekedési infón", Budapesten.

Elmondta, az akcióterv alapján a kormány megváltoztatja, megreformálja és átalakítja a magyar közlekedés rendszerét a szolgálatatások színvonalának növelése, az elégedettség erősödése érdekében.

    

Lázár János Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Az ötpontos akcióterv része az utasok jogait garantáló közlekedési alkotmány, a vasútépítés, a járműbeszerzés, az utaskomfort fokozása, a MÁV Zrt. új vállalattá szervezése.

Az átszervezés részeként a MÁV Zrt. élére Pafféri Zoltán helyére Hegyi Zsoltot, a MÁV-Start jelenlegi szolgáltatásfejlesztési és értékesítési vezérigazgató-helyettesét nevezik ki szeptember 1-jétől - tette hozzá a miniszter.

MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.06
A világ első, dedikáltan az új energiás terepjárók számára fejlesztett architektúráját és a világ....
2026.05.06
Ez a második legkeresettebb márka Európában. Lássuk, mennyire szárnyal és miért ilyen vonzó a Skoda....
2026.05.06
Vissza a jövőbe: az új Corsa GSE feléleszti a sportos Corsák hagyományát ..
2026.05.06
A kínai BYD számára egyre komolyabb kihívásokat jelent a hazai piac lassulása, még akkor is, ha a....
2026.05.06
A vállalatcsoport dingolfingi gyárában látott napvilágot a jubileumi modell, egy BMW i5 M60 xDrive....
2026.05.06
Felborult egy kamion az M7-es autópályán Holládnál, elterelik a forgalmat - közölte a BM Országos....
2026.05.06
Az Opel Magyarország újraéleszti a korábbi években sikeres 24 órás kereskedelmi akcióját, de....
2026.05.06
Christian Dickert tölti be májustól a Mercedes-Benz kecskeméti gyárának igazgatói és ügyvezetői....
2026.05.06
Az évszakváltás nem csak a természetben jár látványos változással, hanem mi magunk is a bőrünkön....
2026.05.06
Az autó nekiment mindennek, ami az útjába került.   ..