Bosch

Lendületben a Go-Kart, Go-Bosch!

2015.02.25.

Az idei évad megmérettetését ismét Budapesten tartják majd az április 17-18-i hétvégén. A verseny nem titkolt célja, hogy további tehetséges mérnökjelölteket találjon a Bosch.

Nem szokatlan, hogy a Bosch minden tavaszkezdéskor izgalmas kihívásokkal és nagyszabású projektkísérletekkel pezsdíti fel a mérnökhallgatók idegsejtállományát. A tavalyi verseny óriási sikerének és népszerűségének köszönhető, hogy idén már kétszer annyi csapat készül az önjáró gokart építő versenyre. Az idei évad megmérettetését ismét Budapesten tartják majd az április 17-18-i hétvégén. A gokartok mobilversenyei mellett szórakoztató programok és a Bosch legújabb fejlesztései várják a nagyközönséget.


Az idei versenymezőny idén, a tavaly már szerepelt öt senior csapat mellett, további öt junior csapattal egészült ki. Minden egyes csapat egy-egy magyarországi műszaki felsőoktatási intézményt képvisel. A junior csapatoknak a tavalyi kihívásoknak kell megfelelniük: a Boschtól kapott gokartba elektromos gázpedált, az eredeti fékrendszertől független és elektromosan működtetett rögzítőféket, valamint ultrahangszenzorokat és elektronikus kormányzást kell beépíteni. A gokarttal emellett a hátramenet és az automatikus párhuzamos parkolás bravúrját is végre kell hajtani.


A már második szezonjukat taposó senior csapatok ezúttal egy önindítót és két, az akkumulátoros fűnyíróban használt motort kaptak a Boschtól. Ezeket és a gokart gyári benzinmotorját felhasználva kell egy hibrid hajtást megvalósítaniuk. Egy akkumulátoros fúrógép is a csomag része volt, ebből pedig olyan önindítót kell tervezni és építeni, ami alkalmas a gokart benzinmotorjának indításához. Ezen kívül radarral és kamerával kell ellátni a gokartot, ezek segítségével megvalósítva a sávtartás, az adaptív sebességtartó automatika és a vészfékezés funkciókat. Emellett a tavalyi automatikus parkolást is teljesen új szintre kell emelniük.


– A Boschnál évek óta zajlik az önmagát vezető gépjármű fejlesztése. A verseny nem titkolt célja – a Boschtól már megszokott kreatív kihívás és szakmai tapasztalatnyújtás mellett – hogy hazai fejlesztő csapatunkba további tehetséges mérnökjelölteket találjunk. Óriási öröm számunkra, hogy a Bosch ismét olyan innovatív és kreatív, nagy népszerűségnek örvendő versennyel állt elő, hogy a csapatok száma egy év alatt megduplázódott – mondta el Javier González Pareja, a magyarországi Bosch csoport vezetője.

Az előkészületekre, novembertől áprilisig, hat hónap áll a csapatok rendelkezésre, mely során komoly mérföldköveket kell leküzdeniük. A tervezés után minden újabb próbatétel egy-egy komponens beépítését jelenti. A Bosch ebben a versenyben is segítséget nyújt a csapatoknak, a mérnök mentorok folyamatos szakmai támogatásával.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.30
Hálás dizájnmódi a retro. A Mininek és a Fiatnak már bejött, most a Renault nyomja ezerrel. A régi....
2026.05.30
Elfyn Evans 17,8 másodperces előnnyel kezdheti majd meg az aszfaltos rali utolsó napját, miután....
2026.05.30
Az Egyesült Államok Szabadalmi és Védjegyhivatala (USPTO) is megadta a szabadalmi oltalmat annak a....
2026.05.30
Egy újabb történelmi autógyár márkanevét sikerült megszereznie a DR Automobiles cégcsoportnak, akik....
2026.05.30
Bővíti Budapesti Váci úti telephelyét a Schiller Autó Család, a projekt keretében a portfóliójába....
2026.05.30
Belgium sisakkal és mesterséges intelligenciával próbál rendet tenni az e-rolleres közlekedésben.....
2026.05.30
A Race információi szerint a Forma–1-es pilóták nem használhatják ki autóik teljes végsebesség-....
2026.05.30
A Pécsi Sportiskola aerobik szakosztálya utazott abban a buszban, amelyik szombaton reggel a 6-os....
2026.05.30
Négy MG S5 elektromos személyautót adtak át Baján a Bajai Tankerületi Központnak és a térség két....
2026.05.30
Az Év Magyar Autója 2026 díjra jelölt új győri Audi Q3 az intelligens vezetői asszisztensrendszerek....