üzemanyagár

Levélben fordultak a fuvarozók a miniszterhez

2022.08.01.

Hétfőn levélben fordult dr. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszterhez a fuvarozókat képviselő két legmaghatározóbb magyar szervezet, a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete (NiT Hungary) és a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete (MKFE).

Arra kérik a kormányt, hogy indokolják meg, ők miért nem részesülhetnek a taxisokéhoz hasonló üzemanyagár-kedvezményben, hiszen az ő mindennapi munkájukhoz is a gázolaj az egyetlen és elengedhetetlen energiaforrás.

Dr. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter szombat délelőtt egy rendkívüli kormányinfón jelentette be, hogy elfogadva a MOL javastalát, a 480 forintos árstopot kizárólag a magánszemély által üzemben tartott járművekre, a mezőgazdasági gépekre és a taxikra tartják fent. Utóbbiak a szóbeli indoklás szerint azért kaptak mentességet, mert "ők gyakorlatilag a munkaeszközükhöz kizárólag benzint és dízelt használnak (...) ilyenkor a kormány kénytelen mérlegelni, más vállalkozóknak egy tétel, akár egy fontos tétel az, hogy mennyi az üzemanyagár, de nem ez az, amin a vállalkozás alapszik, vagy nem csak ezen alapszik a vállalkozás."

A kormányrendeletre reagálva hétfőn levélben fordult dr. Gulyás Gergelyhez a fuvarozókat képviselő két legmaghatározóbb magyar szervezet, a Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete (NiT Hungary) és a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete (MKFE).

Levelükben arra hívják fel a politikus figyelmét, hogy a közúti fuvarozásban is meghatározó vállalkozói költségelem az aktuális üzemanyagár. A gázolaj a mintegy 15 ezer hazai közúti árufuvarozó és autóbuszos személyszállító magánvállalkozás számára is az egyetlen, és elengedhetetlen energiaforrás.

Mint fogalmaznak, a piaci áron tankoló fuvarozók mindennapos küzdelmet folytatnak azért, hogy a drasztikusan megemelkedő működtetési költségeiket a fuvardíjaikban érvényesíteni tudják a megbízói oldal felé, hozzátéve, hogy a gázolajár ugrásszerű emelkedése értelemszerűen beépül a szállított termék árába is, így gyártói és fogyasztói, lakossági oldalon is negatív hatásként jelenik meg.

A NiT Hungary és az MKFE által írt közös levélben – nem elvitatva a taxisok részére biztosított maximalizált üzemanyagár további fenntartását – kérik dr. Gulyás Gergelyt, hogy magyarázza meg, mi indokolja a két, megközelítően azonos költségszerkezetű szállítási tevékenység közötti megkülönböztetést és hogy miért került teljes mértékben kivezetésre a közúti fuvarozói szektorban dolgozó haszonjárművek tekintetében a maximalizált üzemanyagár.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.27
Tudták fokozni a V-osztályt ..
2026.03.27
Az ES nyolcadik generációja a klasszikus szedán stílust az elektromos korszakra adaptálja, miközben....
2026.03.27
Az Ask Maps extra vizuális élményt és szuper biztonságot kínál.     ..
2026.03.27
Elindította egy újabb autómodell gyártását a Kia zsolnai üzemében; a dél-koreai járműgyártó régiós....
2026.03.27
A közel-keleti háború világszerte növeli a szállítási költségeket. A biztosítási kockázatok, a....
2026.03.27
Az új BMW i3 világpremierjével a BMW Group a termékfenntarthatóság holisztikus megközelítését is új....
2026.03.27
Az Országos Rally Bajnokság 2026-os szezonja Veszprémben veszi kezdetét. A bajnoki sorozatnak immár....
2026.03.27
A terepjáró választéka a 2026-os modellévre két új felszereltséggel bővül Európában, közülük a....
2026.03.27
Tabletes Lada, kávéfőzős Trabant és erős kínai hangsúly – minden évben sokat elmond az autós....
2026.03.27
A hangsebességnél gyorsabb polgári repülést a szárazföld felett lehetővé tevő törvényjavaslat....