tereprali

Levetkőztették, úgy csinálta végig a ralit

2021.05.13.

Sikeresen teljesítette egy Volkswagen ID.4 Amerika egyik legnehezebb tereprali versenyét. Az elektromos SUV a Norra 1000-en ért célba, mégpedig Tanner Fousttal a volánnál.

A farmotoros, 204 lóerős villany-SUV minimális átalakításokkal teljesítette a kőkemény versenyt, amelynek nehézségéről mindent elárul, hogy a 90 indulóból mindössze 64 ért célba.

Az ID.4-est Rhys Millen Racing készítette fel a versenyre, ami azt jelentette, hogy speciális tereprali rugókat és lengéscsillapítókat szereltek be, az alsó lengőkarokat elöl-hátul lecserélték. Feljebb tették és nagyobbra cserélték a hűtőt, így nem csak az akku- és motorhűtési kapacitás nőtt meg, de az első terepszög is javult, emellett alsó védőlemezeket szereltek fel.

Belülről minden felesleges kényelmi extrát, hangszigetelést, kárpitozást és ülést kiszereltek, versenyüléseket, bukócsövet és különböző kijelzőket szereltek be. Amihez nem nyúltak, az a hajtáslánc: a 204 lóerős, hátra beépített szinkron villanymotor és a padlóba épített, 78 kWh-s lítium-ion akkumulátor is 100 százalékig gyári maradt. A verseny során kiválóan működött a kocsi, egyedül egy sérült lökhárítót kellett kicserélni.

Az ID.4-est gyakran töltötték a gyorsasági szakaszok között, a legtöbbször bioüzemanyaggal hajtott generátorral. Az egymástól távol lévő pályák között pedig nem trélerrel vitték a versenyautót, hanem vontatták, mert így a rekuperáció segítségével szintén tudtak áramot juttatni az akkumulátorába.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.12
Ezúttal lehetetlen favoritot választani, szinte minden csapatnak van esélye győzni. ..
2026.06.12
A piros-fehér TR010 Hybridek különböző, előre nem várt okok miatt nem jutottak be az időmérő utolsó....
2026.06.12
Egy rejtett ikon, amit sokan nem ismernek.   ..
2026.06.12
A Ryanair új, Pozsony–Prága járat indítását fontolgatja, amely akár már jövőre elindulhat. Erről a....
2026.06.12
A holland ügyészség 2030-ig több mint kétszeresére növelné az automatizált közúti ellenőrzési....
2026.06.12
Forgalmas nyári szezonra készül a Budapest Airport az idén is - hangsúlyozta Francois Berisot, a....
2026.06.12
A rolleres károk csaknem kilencven százalékát bérelt eszközökkel okozzák, ezért is sürgető a....
2026.06.12
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Royal Caribbean: a finnországi Meyer Turku hajógyár hivatalosan is....
2026.06.12
1989-ben a Lexus elegáns limuzinokkal lépett be a prémiumautók piacára. A japán márka a kiváló....
2026.06.12
A Toyota első elektromos autója, a bZ4X Touring így, ebben a kombi karosszériában érett be. Erős,....