Lipcse

Lipcse beindította az új BMW i8 Roadster tömeggyártását

2018.03.11.

Március elején a BMW Group lipcsei üzemében megkezdődött az új BMW i8 Roadster és az új BMW i8 Coupé sorozatgyártása. A vállalatcsoport az elmúlt hónapokban átfogó fejlesztésekkel készítette fel gyártósorait az innovatív sportmodell-páros érkezésére, a lipcsei létesítmény így a legegyedibb ügyfél-igények kielégítésére is képes.

Elektromosan működtethető vászontetejével az új BMW i8 Roadster a határtalan szabadság, a vérpezsdítő menetteljesítmény és a zéró emissziójú mobilitás egyedülálló kombinációjával kecsegtet, miközben a BMW i8 Coupé új generációja a 2+2 üléses, extrém sportautók vezetési élményét kínálja a bajor prémiumgyártó ügyfeleinek. Mindkét modell a BMW Group nevével fémjelzett LifeDrive járműstruktúrára épül, amely az alumínium alváz és a szénszál-erősítésű műanyagból készült utascella egyedülálló kettősét rejti. A nyitott tetős kétüléses esetében a vadonatúj fejlesztésű, keret nélküli sirályszárnyas ajtók és az első szélvédő kerete is szénszál-erősítésű műanyagból készült.



A károsanyag-kibocsátástól mentes, intenzív vezetési élmény záloga a nagyteljesítményű lítium-ion akkumulátor, amely az alumínium alváz közepén kapott helyet. Cellakapacitása 20-ról 34 amperórára, míg bruttó energiatárolási képessége 7,1-ről 11,6 kilowattórára emelkedett (nettó 9,4 kilowattóra). Mindez azt jelenti, hogy a legmodernebb autók menetteljesítményét vizsgáló EU-ciklus (NEDC – New European Driving Cycle) tesztkörének mérései szerint az új BMW i8 Coupé egyetlen feltöltéssel 55 kilométert, míg az új BMW i8 Roadster 53 kilométert képes megtenni tisztán elektromos meghajtással.

- Büszkék vagyunk arra, hogy gyártósoraink egy újabb jövőbe mutató modellel bővülnek. Immár több mint fél évtizedes tapasztalattal rendelkezünk a BMW i modellek sorozatgyártása terén, amelyet az új BMW i8 Roadster és az új BMW i8 Coupé tömegtermelési technológiájában is kamatoztatunk – nyilatkozta Hans-Peter Kemser, a BMW Group lipcsei üzemének igazgatója az új BMW i8 Roadster sorozatgyártásának beindítása kapcsán.



2014-es piaci bevezetése óta a BMW i8 a világ legnépszerűbb plug-in hibrid sportautójává érett. Lipcsében 2013-ban, a BMW i3 tisztán elektromos meghajtású prémium kompakt tömegtermelésével kezdődött meg a BMW i modellek sorozatgyártása, amely 2017-ben a minden korábbinál sportosabbra hangolt BMW i3s modell érkezésével gazdagodott. Az üzemben naponta mintegy 130 darab BMW i modell lát napvilágot. Az új BMW i8 Roadster és az új BMW i8 Coupé első példányai 2018 májusában érkeznek meg az utakra.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.15
Az Európai Unió új irányelve alapjaiban változtatja meg a B kategóriás jogosítványokra vonatkozó....
2026.05.15
A motorkerékpárok, pótkocsik és a takart első rendszámok évekig kívül estek az ANPR-rendszerek....
2026.05.15
Kalocsai Péter Csilingelt, amerre járt. A szombathelyi villamos története (1897–1974) című....
2026.05.15
Borulás-szimulátor, rendőrkutyás bemutató, „részeg szemüveg” és kerékpáros akadálypálya várta az....
2026.05.15
A Bridgestone bővíti mezőgazdasági gumiabroncs-kínálatát: a VT-TRACTOR termékcsalád hat új, extra....
2026.05.15
 Németországban minden negyedik új autó elektromos. De a legnépszerűbb elektromos modell nem a....
2026.05.14
A 2026-ban megújult Peugeot 308 a látványos új design mellett további meglepetéseket is tartogat a....
2026.05.14
Vendég: Rusznák András igazságügyi járműszakértő a GOR-CAR-tól ..
2026.05.14
A Lexus a TZ fejlesztése során arra törekedett, hogy egy nagyméretű prémium SUV is megőrizhesse a....
2026.05.14
Noha a Ceed modellcsalád megszűnt körülötte, az XCeed crossoverrel még úgy tűnik, hogy számol a....