vasút

Ma ismét elindul a nagycenki Széchenyi Múzeumvasút

2015.04.04.

Mától ismét közlekedik a Széchenyi Múzeumvasút a nagycenki Széchenyi-kastély és Fertőboz között – tájékoztatta a kisvasutat működtető GYSEV Zrt. szóvivője az MTI-t.

Rázó László felidézte, hogy a 3,6 kilométeres, 760 milliméter nyomtávolságú pálya 1972-ben készült el. Építését 1970-ben azért kezdték meg, hogy az évszázad elején rohamosan csökkentő hazai kisvasutak értékét megőrizzék.
    

A forgalomban lévő személykocsik egykori kisvasutak, gazdasági vasutak felszámolásával kerültek Nagycenkre. A múzeumvasút nagycenki végállomása mellett működik egy játék- és vasútpark, amelyben a Magyarország egyes vidékein egykor közlekedtetett mozdonyokat, vasúti kocsikat lehet megnézni, emellett ki lehet próbálni a vonathintát és a gőzös-mókuskereket.

A kisvasút személyzetét az indulás évétől a rendszerváltásig úttörők, ma gyermekvasutasok adják. A vagonokat október végéig havonta egy hétvégén az András nevet viselő gőzmozdony vontatja, a többi időpontban a Kiscenk nevű dízelmozdony.

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.31
Több órán át álltak kedden a szuperexpresszek és a járműszállító szerelvények, amelyek a Nagy-....
2025.12.31
Hatalmas bírságra számíthat az ámokfutó. ..
2025.12.31
A svájci blick.ch az év végéhez közeledve humoros közlekedési szabályokat keresgélt a nagyvilágban....
2025.12.30
Az elhallgatás, vagy az őszinteség politikája a kifizetődőbb? ..
2025.12.30
Az ittas vezetés szabályai nem egységesek Európában, jelentős különbségek vannak a legális....
2025.12.30
Nagyon eredeti, nagyon franciás és nagyon hasznos tartozék ez.   ..
2025.12.30
A Volkswagen Csoporton belüli Core márkacsoport – amely magában foglalja a Volkswagen, a Škoda, a....
2025.12.30
Az elektromos autók még nem döntötték romba a szervizek üzletét, de az ICDP szerint a töréspont már....
2025.12.30
Jövő nyáron kezdi meg működését a kínai Huashuo csoporthoz tartozó Halms Hungary Miskolcon épülő....
2025.12.30
Riasztóak a rendőrségi statisztikáka a valamilyen tudatmódosítószer (alkohol, kábítószer) hatása....