autóbiztosítás

Sok magyar autós nem is tudja, mi az asszisztenciabiztosítás

2022.06.05.

Magyarországon mindössze 31 százalék az asszisztenciabiztosítással rendelkező autósok aránya - közölte az MTI-vel a Smartsurance Technologies.

A biztosítási innovációkat fejlesztő cég reprezentatív felméréséből kiderül, hogy a váratlan helyzetekben, baleset, műszaki hiba, üzemanyaghiány esetén segítő biztosítást főképp a fiatalabb autók tulajdonosai veszik igénybe, pedig az idősebbeknek inkább szükségük lehet mentésre, helyszíni javításra. A legalább 11 éves gépjárművek 80 százalékára nem kötnek asszisztenciabiztosítást, sok tulajdonos azt sem tudja, hogy volna erre lehetősége.

A közlemény szerint az autósok 78 százalékban műszaki okokból kérnek segítséget, általában a turbó-, az üzemanyag-, a kormány-, vagy hűtőrendszer meghibásodásakor, defekt alkalmával, vagy azért, mert az akkumulátor lemerült. Baleset miatt 14 százalékban kell a szolgáltatást igénybe venni, és - mint írták - vannak nem "hétköznapi esetek" is, amikor például valaki félretankol, elhagyja vagy bezárja az autóba a slusszkulcsot, esetleg megsérül a szélvédő.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy nyáron több a segélykérés, bár a problémák jelentős részét meg lehetett volna előzni, ezért összefoglalták a legfontosabb tudnivalókat. A rendszeres karbantartás a legfontosabb, ellenőrizni kell az akkumulátor és a gumiabroncsok állapotát, nyomását, az olaj- és hűtővízszintet. Rendszertelenül karbantartott gépjárműveknél alapos átvizsgálás indokolt, beleértve a hűtő és fékrendszereket, valamint a futómű helyes beállítását. A nyári melegben a hűtővíz túlmelegedése sok gondot okoz, hosszabb utaknál pedig arra kell figyelni, hogy a tetőcsomagtartó, utánfutó és egyéb, szokatlan terhelések miatt másképp kell vezetni, jobban kell figyelni a sebességre - tették hozzá.

A Smartsurance Technologies Kft. megbízásából készült kutatás adatfelvétele 2021. december 4-6. között történt 511 válaszadói mintával. A minta a 18 év feletti gépjárművel rendelkező magyar lakosságot reprezentálja nem és kor szerint.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.04
A szó valós értelmében villámgyorsan telepíti villámtöltőit a BYD: kevesebb, mint egy hónap alatt....
2026.04.04
Az elmúlt hónap legemlékezetesebb, legtanulságosabb dashcam felvételeit gyűjtötték össze a hazai....
2026.04.04
A bécsi Kapsch TrafficCom az Intertraffic Amsterdam 2026-on mutatta be a HoTCap rendszert, amely....
2026.04.04
1926. április 2-án született Sir Jack Brabham. A Nemzeti Archívum Sajtóarchívumának anyaga: ..
2026.04.04
A rendőrség járműparkja 264, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács öt darab új autóval bővült, jelentősen....
2026.04.04
Távozik Szászi István, a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban, aki a....
2026.04.04
Az Országos Balesetmegelőzési Bizottság jóvoltából összesen 201 darab légzsákmellény állt....
2026.04.04
A rendőrség tájékoztatása alapján várható lezárások, korlátozások a BKK járatait is érintik, ezért....
2026.04.04
A Gemerát még 2020-ban mutatták be a svédek, viszont a négyszemélyes hiperautó gyártása csak most....
2026.04.04
Fának csapódott egy autó szombatra virradóra Kiskunfélegyháza térségében, egy alsórendű úton -....