Párizsi Autószalon

Megjelent az első vietnámi autómárka

2018.10.06.

A Vinfast nevű gyártó rögtön két új, BMW-alapokra épített modellel mutatkozott be az októberi Párizsi Autószalonon.

Az új vietnámi gyártó egy előző generációs BMW 5-ösön alapuló szedánnal, és egy előző generációs X5-ösön alapuló szabadidő-autóval érkezett a Párizsi Autószalonra, de jövőre már tisztán elektromos hajtású villanyautót is ígérnek.

A LUX A2.0 (szedán) and SA2.0 (SUV) nevű típusokat a BMW kétliteres N20 kódjelzésű benzines turbómotorjai hajtják 177 és 230 lóerős változatban (300, illetve 350 Nm nyomatékkal), az összkerék-meghajtás mindkettőhöz rendelhető, az erőátvitelt viszont alapáron nyolcfokozatú ZF automata végzi. Az autók előszériás gyártása 2019 tavaszán, nagyszériás gyártása 2019 szeptemberében kezdődik Hai Phongban, Vietnámban. A limuzin az erősebb motorral 7,1 másodperc alatt gyorsul fel 0-100 km/órára, a nehezebb SUV-nak 8,9 másodperc kell ehhez.

Egy új márkához képest szokatlanul kifinomult formavilággal rendelkeznek az autók, ami annak köszönhető, hogy a tervezést közösen végezte a Vinfast az olasz Pininfaria stúdióval 2017 augusztusától kezdve. A műszaki tervezésbena Bosch, a Magna, a Siemens és a Fisher működött közre.

A két nagyobb, közel 5 méter hosszú luxusautó mellett gyártani fogják az Opel Karl helyi piacra optimalizált változatát is 1,0 és 1,4 literes szívó benzinmotorral, utóbbihoz fokozatmentes automata váltót kínálnak majd. De a gyárban készül majd elektromos robogó is, szintén 2019 őszétől.

Tervben van egy elektromos busz gyártása is, a cél, hogy a vállalat 2025-től kezdve már évi 1 millió robogót és félmillió egyéb járművet gyártson.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.07
Több mint 300 ezer forintos bírságot fog kapni postán az ámokfutó. ..
2026.06.07
Ki gondolta volna, hogy egyszer szinte kínai belpiacos, prémium villanymárka formálódik a Buickból....
2026.06.06
Mindkét szombati futamot megnyerte a címvédő és hétszeres Európa-bajnok Kiss Norbert, a Révész....
2026.06.06
Az elektromos autók piaca ismét növekedési pályára állt Európában, a kereslet azonban továbbra sem....
2026.06.06
A világbajnoki éllovas Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz versenyzője nyerte a Forma-1-es....
2026.06.06
Az összes járműgyártót és közlekedőt érinti ez az EU-s változtatás.   ..
2026.06.06
A szezon guruló trófeája egy M xDrive intelligens összkerékhajtással dolgozó BMW M2. ..
2026.06.06
Egy holland ideiglenes jóváhagyás után Brüsszelben kerülhet napirendre, hogy a Tesla vezetői....
2026.06.06
A világbajnoki pontversenyben vezető Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája volt a leggyorsabb a....
2026.06.06
Budapesti mesék címmel új időszaki kiállítás nyílik a BKV Deák téri Földalatti Vasúti Múzeumában. A....