támogatás

Menekülteknek indít iskolai osztályt az Audi januártól

2015.12.01.

Fiatal felnőtteknek indít iskolai osztályt az Audi. A képzés januárban kezdődik, 24 héten át tart és húsz fiatalt iskoláznak be.

Az Audi hozzá akar járulni a menekültek integrációjához, ezért Ingolstadt városával összefogva támogatja a menekültek nyelvi képzését, hogy később szakmát tudjanak tanulni – közölte az Audi AG sajtóosztálya.

Fotó: Audi AG

A húsz fiatal felnőttet a helyi főiskola és az ingolstadti szociális hivatal közösen választja ki. Az osztály január elején kezdi meg működését, heti öt napon át, napi nyolc órában tanítják a bevándorlókat. Az Audi közleménye úgy fogalmaz, ezek a fiatalok nagy valószínűséggel Németországban maradnak, s a képzés hozzájárul ahhoz, hogy integrálódjanak a társadalomba.

Az ingolstadti autógyár a várossal közösen további osztályok indítását is tervezi. Pénzügy hátterét a dolgozók által összeadott keretből finanszírozták. Az Audi minden telephelyén gyűjtöttek a menekültek megsegítésére – olvasható a közleményben.

Rupert Stadler, az Audi AG igazgatóságának elnöke úgy fogalmazott, a képzéssel szeretnének hozzájárulni az menekültek társadalmi integrációjához. Méltatta a közös tervet dr. Christian Lösel, Ingolstadt főpolgármestere is. A sikeres integráció két legfontosabb építőkövének a német nyelv elsajátítását és szakma tanulását nevezte.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.12
Míg az első helyét biztosan őrző japán gyártó 5,39 millió új járművet adott el idén január és....
2026.08.12
Marokkó a Donald J. Trump Highway nevet adta az 1055 kilométeres, Tiznittől Dakhláig vezető....
2026.08.12
Az Apple Musicot több mint kétmillió Volvo autóba integrálják egy vezeték nélküli....
2026.08.12
A Szegedi Tudományegyetem a jövőben is folytatja Szabó Ádám támogatását. A hazai elektromosgokart-....
2026.08.12
Teljes szélességben lezárták az M7-es autópályát Zalakomárnál, miután négyen, köztük két gyerek is....
2026.08.12
A repülés múltját, jelenét és jövőjét bemutató programokkal várja a látogatókat szombaton az....
2026.08.12
Felfüggesztette ideiglenesen a termelést romániai üzemeiben a Ford és a Dacia, mivel az ország....
2026.08.12
A szerviz kiválasztásánál a bizalom külön-külön nagyjából kétszer olyan fontos, mint a kényelem....
2026.08.12
Ámokfutó autós menekült a rendőrök elől a Velencei-tónál, amíg gépkocsija ki nem gyulladt. Egy....
2026.08.12
Az Aston Martin nagykövete, Jessica Hawkins úgy véli, néhány éven belül lesz női versenyző a....