zöldrendszám

Minden korábbinál több tisztán elektromos gépkocsi állt munkába februárban

2025.03.11.

A múlt hónapban 2124 kizárólag elektromos hajtású jármű kapott zöld rendszámot Magyarországon, ezzel megdőlt a havi forgalomba helyezések örökrekordja, amelyet mostanáig 2024 márciusa tartott 2108 darabbal - közölte az Energiaügyi Minisztérium kedden a Facebook-oldalán.

A tájékoztató szerint a tavalyi tavaszkezdet először hozott 2000 feletti értéket, azóta erre háromszor volt még példa, az idei február mellett 2024 júliusában és szeptemberében (egyformán 2072 darabbal).

A tisztán elektromos személyautók múlt havi gyarapodása a valaha volt harmadik legmagasabb, 1943 darabos. Ennél kedvezőbb adatot csak tavaly szeptemberben (1968) és márciusban (1962) mutatott a statisztika.

A közúti közlekedési nyilvántartás adatai alapján több mérföldkő elérésére lehet számítani márciusban: minden bizonnyal 75 ezer fölé nő a tisztán elektromos gépjárműflotta, meghaladja a 70 ezret a kizárólag elektromos hajtású személyautók száma, 120 ezer darab fölé hízik a teljes zöld rendszámos állomány (a hibrideket is beleértve).

A hazai zöldautópark 2020 eleje óta több mint kilencszeresére nőtt. Az elmúlt évben látványosan felpörgött a gyarapodás, részben a vállalati e-autó program jóvoltából – írták.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is! 

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.12
Az első modern MINI negyed évszázaddal ezelőtt gurult le az oxfordi üzem gyártósoráról, és az....
2026.07.12
Vegetál a híres unoka kevésbé híres autós cége, ezért árulja gyűjteményének legdrágább újkori....
2026.07.12
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Minden rosszban van valami jó. ..
2026.07.12
Nem új a technológia, egyelőre mégis csak kevés gyártónál terjedt el a kétirányú töltés lehetősége....
2026.07.12
Autóval elmenekült a rendőrök elől Székesfehérváron egy 17 éves fiú, aki végül a járművel egy....
2026.07.12
A Datahouse adatai szerint az idei első félévben 86 ezer 697 új személygépkocsit és....
2026.07.12
Észak-Amerikában a Toyota levédette az Apex védjegyet, ami azt jelezheti, hogy a japán márka új....
2026.07.12
Az első félévben 12,7 százalékkal csökkent az autóipari termelés Romániában - írja az economica.net....
2026.07.12
Martonvásár térségében forgalmi akadály van – jelentette a Országos Katasztrófavédelmi....
2026.07.12
A Neue Klasse modellgeneráció osztatlan népszerűségnek örvend, a tisztán elektromos meghajtású....