Moto GP

MotoGP: körrekorddal Márquezé a pole pozíció a Balaton Parkban

2025.08.23.

A hatszoros MotoGP-világbajnok spanyol körrekorddal nyerte a gyorsaságimotoros-vb magyarországi fordulójának szombati időmérő edzését, így a délutáni sprintfutamon és a vasárnapi Magyar Nagydíjon is ő rajtolhat majd a pole pozícióból.

A Ducati 32 éves klasszisa 1:36.518 perces idővel bizonyult a leggyorsabbnak a kvalifikáción, ez pedig pályarekord.

A vb-pontversenyben is éllovas Márquez mögött az olasz Marco Bezzecchi (Aprilia) zárta másodikként az időmérőt, és befért még az első sorba a harmadikként végző, szintén olasz Fabio Di Giannantonio (Ducati).

Az összetettben második helyen álló ifjabb Márquez-testvér, Álex a 11. pozícióban fejezte be a kvalifikációt, és mivel a péntek délutáni szabadedzésen történt feltartás miatt háromhelyes rajtbüntetést kapott, csak a 14. helyről startolhat majd.

A Marc Márquezt a szabadedzéseken szorongató Pedro Acosta (KTM) már az időmérő edzés elején túlságosan erőltetni próbálta a motorozást, melynek eredményeként elesett, végül pedig ugyan vissza tudott térni a pályára, igazán jó kört nem teljesített, a hetedik rajthelyet kaparintotta meg.

 

Az időmérő első szakaszában azok a motorosok küzdöttek a rajtpozíciókért, akik az edzésen a mezőny második felében végeztek. A 11 résztvevő közül az első kettő bejutott a második etapba: a leggyorsabb kört Bezzecchi érte el, mögötte Di Giannantonio zárt másodikként. A kétszeres vb-győztes Francesco Bagnaiának (Ducati) viszont nem sikerült bejutnia a második szakaszba, ez pedig először fordult elő vele a mostani idényben. Az olasz kiválóság így csak a 13. pozícióból kezdheti majd meg a sprintfutamot és a főversenyt is.

A címvédő Jorge Martín (Aprilia) szintén nem lehet túlságosan boldog, mivel csupán az utolsó előtti, hatodik sorból kezdi majd a viadalokat.

A Magyarországra 33 év szünet után visszatérő MotoGP Magyar Nagydíjának sprintfutamát 15 órakor rendezik a Balaton Parkban.

 

A teljes rajtsorrend:

 

1. sor:

Marc Márquez (spanyol, Ducati)

Marco Bezzecchi (olasz, Aprilia)

Fabio Di Giannantonio (olasz, Ducati)

 

2. sor:

Enea Bastianini (olasz, KTM)

Franco Morbidelli (olasz, Ducati)

Fabio Quartararo (francia, Yamaha)

 

3. sor:

Pedro Acosta (spanyol, KTM)

Fermin Aldeguer (spanyol, Ducati)

Luca Marini (olasz, Honda)

 

4. sor:

Joan Mir (spanyol, Honda)

Pol Espargaro (spanyol, KTM)

Brad Binder (dél-afrikai, KTM)

 

5. sor:

Francesco Bagnaia (olasz, Ducati)

Álex Márquez (spanyol, Ducati)

Raul Fernandez (spanyol, Yamaha)

 

6. sor:

Jorge Martín (spanyol, Aprilia)

Jack Miller (ausztrál, Yamaha)

Johann Zarco (francia, Honda)

 

7. sor:

Miguel Oliveira (portugál, Yamaha)

Alex Rins (spanyol, Yamaha)

Ogura Aj (japán, Aprilia)

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

Forrás: 
MTI
RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.07
Szöveges és térképes figyelmeztető előrejelzést adott ki hófúvás és havazás miatt Magyarország....
2026.01.06
Tovább korszerűsödik a főváros autóbuszflottája: január 5-től az ArrivaBus Kft. üzemeltetésében....
2026.01.06
Globálisan is hatékony lehet a rövidebb modellciklus a járműipar takarékosabb korszakában. ..
2026.01.06
A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a közúti közlekedési balesetek száma - mondta az....
2026.01.06
Hamarosan érkezik a Hyundai új elektromos modellje, az Ioniq 3, hogy meghódítsa a villanyautók....
2026.01.06
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó....
2026.01.06
Jelentősen felfutott a kínai autók értékesítése, 2025-ben immár ötezer-hatszázhét kínai autó talált....
2026.01.06
2022, 2023 és 2024 után 2025-ben is a Toyota bizonyult a legkedveltebb újautó márkának az....
2026.01.06
Többen megsérültek, amikor árokba csúszott és oldalára dőlt egy menetrend szerinti busz Vácdukán, a....
2026.01.06
A BMW Group a 2026-os Szórakoztató Elektronikai Kiállítás (CES) színpadára az új BMW iX3 modellt....