sikeres év

Nagy elismerést kapott a Lamborghini a BBC-től

2023.12.30.

Az Automobili Lamborghini lett az év autógyártója a BBC TopGear.com Awards 2023-on – írja honlapján az olasz, de német tulajdonban levő sportautó gyártó.

A Lambó, ami fogalommá vált.

A TopGear laudációja kijelenti: "A Lamborghini mindenki másnál jobban érti a jelenlegi szuperautó-szcénát. A vállalat nemcsak azt rögzíti, hogy a vásárlók mit várnak el járműveiktől, hanem azt is, hogy mit várnak el magától a márkától. Egyszerűen fogalmazva, úgy tűnik, nagyon jól érzik magukat a Lambóban.”

Az Automobili Lamborghini elnök-vezérigazgatója, Stephan Winkelmann vette át a díjat a TopGear szerkesztőjétől, Jack Rixtől, akit az este folyamán Ellie Taylor komikus is meglátogatott. Fotók: Lamborghini

„Általában díjakat vagy elismeréseket kapunk a médiától vállalatunk egy-egy modelljének vagy aspektusának elismeréseként” – magyarázza Stephan Winkelmann, az Automobili Lamborghini elnök-vezérigazgatója. „Az, hogy a TopGear globális magazin az Év Gyártójának választott bennünket, jelentős elismerése annak a 360 fokos megközelítésnek, amelyet olasz szuperautó-vállalatunk alkalmaz napi tevékenysége során. Megtiszteltetés számomra, hogy a teljes Lamborghini csapat nevében átvehetem ezt a díjat egy olyan médiavállalattól, amely az egyik legnagyobb tekintély.”

A díj, aminek nagy az értéke.

„A Lamborghini rendkívüli évet élt át: a Revueltóban hibridként jövőállóvá teszik a V12-est. Az off-road Sterrato segítségével megmutatják, hogy az autók nem mindig csak a nagyobb teljesítményről szólnak; és a Lanzadorral bepillantást engednek a jövőbe. És mintha mindez nem lenne elég, jövőre Le Mans-ban is versenyeznek. A Lamborghini egyszerűen felpörög – tartson sokáig” – teszi hozzá Jack Rix.

2023-ban, 60. jubileumi évében a Lamborghini sokat ért el: a V12-es szupersport plug-in hibrid HPEV Lamborghini Revuelto világpremierje; a Huracán Sterrato szállításának megkezdése; a Lanzador bemutatása a negyedik, teljesen elektromos sorozat tanulmányaként; Az LMDh versenyautó bemutatása, amellyel a Lamborghini részt vesz az FIA Endurance Championshipben, beleértve a Le Mans-i 24 órás versenyt és az IMSA Weathertech Sportautó-bajnokságot, a 24 órás Daytonát is.

Stephan Winkelmann: "Megtiszteltetés számomra, hogy a teljes Lamborghini csapat nevében átvehetem ezt a díjat egy olyan médiavállalattól, amely az egyik legnagyobb tekintély.”

Az év során a Lamborghini ismételten bejelentett eladási és üzleti rekordokat, valamint számos technikai újítást is bemutatott; folytatódtak az iparágban vezető fenntarthatósági intézkedések; A márkakereskedői hálózatot továbbfejlesztették és korszerűsítették, hogy alkalmazkodjanak a járművek számának növekedéséhez és a 2024-ben bemutatásra kerülő, teljesen hibridizált modellválasztékhoz – ide tartozik a szuper SUV Urus, mint plug-in hibrid, valamint a Huracán utódja.

Sorra döntik meg a rekordokat Sant'Agata Bolognesében.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.22
A gyorshajtókkal szembeni szigorúbb fellépésre és több sebességmérő kamera kihelyezésére is szükség....
2026.05.22
A Toyota RAV4 észak-amerikai gyártósorán olyan meghibásodást észleltek, amely minden tizenkétezer....
2026.05.22
A villanyautózás és az egyre koordináltabb vezetési élmény térnyerésével egyre nagyobb igény....
2026.05.22
Sokan nem tudják pontosan, mit jelent a műszaki vagy a gazdasági totálkár, és milyen különbség van....
2026.05.22
Új, rugalmas forgalmi rend lép életbe május 26-án, keddtől a pesti alsó rakparton, amelyet így....
2026.05.22
Más utakon is jócskán van fennakadás az Útinform jelentése szerint. ..
2026.05.22
A BYD egyre komolyabb ambíciókat mutat a japán autópiacon: a vállalat a hírek szerint már idén....
2026.05.21
A hét elején megműtött Álex Márquez a gyorsaságimotoros-világbajnokság Olasz és a Magyar Nagydíját....
2026.05.21
Vendég: Soltész Bálint rendőrségi szóvivő. ..
2026.05.21
1927-ben egy kora áprilisi reggel van, a Volvo szülővárosában, a Svédország nyugati partján fekvő....