rendőrség

Nagy értékű autókat foglalt le a rendőrség Győrben

2014.12.22.

A gyanúsítottak lopott gépjárműveket szereztek meg, majd hamisított külföldi forgalmi engedélyekkel helyezték ismételten forgalomba - közölte honlapján a rendőrség.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya orgazdaság és más bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat bűntetőeljárást öt győri lakos ellen.

Fotók: police.hu

A nyomozás adatai szerint, a társaság 2014 júniusától több hónapon keresztül Magyarországon eltulajdonított gépjárműveket szerzett meg, majd hamisított külföldi forgalmi engedéllyel ismételten forgalomba helyezett.

A banda tagjai azt a látszatot keltették, mintha külföldről hozták volna be a kocsikat, ugyanis így az eredetiségvizsgálatot kikerülték, mivel a külföldről importált autók esetén az nem kötelező.

Az első magyarországi forgalomba helyezést megelőzően a személygépkocsik alvázszámát egy ugyanolyan típusú, de már más országban forgalomba helyezett jármű egyedi azonosítójára változtatták meg.

A gyanúsítottak továbbá európai országbeli ismeretségüket felhasználva kölcsönszerződéssel megszerzett járműveket hoztak be Magyarországra és helyeztek forgalomba eredeti alvázszámmal. A tettesek ezzel kihasználták, hogy a pénzintézetek csak huzamosabb ideig történő nem fizetés esetén tettek feljelentést, majd kezdeményezték a járművek körözését.

A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság beosztottjai ezidáig négy darab gépjárművet foglaltak le és további az elkövetői körhöz köthető lopott vagy lízingszerződésből származó gépjárművek vizsgálatát folytatja.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.24
Az USA-ban már kapható, Európában hamarosan megérkezik, és lassan Kínában is átveszi elődje helyét....
2026.03.24
A tapasztalatok alapján emelhették a teljesítményt ..
2026.03.24
A Ford Mustang GTD ellenfelének szánt új közúti szupersportautót a legújabb GT3 versenyautóval....
2026.03.24
A Geely bemutatta a Galaxy Starshine 8 frissített változatát, s ami igazán kiemeli a modellt a....
2026.03.24
A bíróság helybenhagyta a rendőrségi határozatot, és három hónapra eltiltotta a B kategóriás....
2026.03.24
Tavaly 3 százalékkal kevesebben vesztették életüket az Európai Unió útjain, mint a megelőző évben;....
2026.03.24
Korlátot áttörve zuhant egy aluljáró lépcsőjére az Octavia, szerencsére senki nem sérült meg. ..
2026.03.24
Drágultak a szabályozott üzemanyagárak a szlovéniai autópályákon és gyorsforgalmi utakon kívüli....
2026.03.24
A benzines, konnektoros Ford Ranger phev új színfolt a hazai haszonjármű-piacon. Az Év Magyar....
2026.03.24
Az Európai Unióban 865 437 új autó fogyott a legrövidebb hónapban - áll az európai autógyártók....