autóverseny

Nagyot bukott Bearman a Japán Nagydíjon, amit a 19 éves Antonelli nyert meg

2026.03.29.

Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes 19 éves versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat, sikerével pedig a világbajnoki pontversenyben is átvette a vezetést.

 

Fotó: Mercedes

A fiatal pilóta sorozatban második futamgyőzelmét aratta, igaz, a két hete Kínában elért - pályafutása első - diadalához képest ehhez ezúttal némi szerencsére is szüksége volt. Antonelli mögött a konstruktőri vb-címvédő McLaren ausztrál pilótája, Oscar Piastri ért célba másodikként, míg a dobogó alsó fokára Charlec Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője állhatott fel.

Az egyéniben címvédő brit Lando Norris ötödik lett a másik McLarennel, Antonelli brit csapattársa, a szezonnyitó ausztrál viadalon győztes és eddig az összetettben élen álló George Russell pedig negyedikként zárt.

Izgalmasan alakuló, sok helycserét hozó rajtot láthatott a teltházas szuzukai létesítmény közönsége: az első rajtkockából induló Antonelli autója kissé visszafulladt, emiatt a harmadik pozícióból startoló Piastri gyakorlatilag kikerülte, de lehagyta a fiatal olaszt az első kanyarig Leclerc, Norris és Russell is. Az első kör végén Piastri, Leclerc, Norris volt az élen száguldók sorrendje, negyedikként Russell, ötödikként Lewis Hamilton (Ferrari), hatodikként Antonelli érkezett.

A két Mercedes-versenyző aztán elkezdte kihasználni a versenyautójában rejlő teljesítménykülönbséget, de ez Russellnek sikerült jobban, ő ugyanis egészen a második helyig jött fel néhány előzést követően, azaz üldözőbe vette Piastrit. Antonelli közben "beszorult" Leclerc és Norris mögé, és csak a 12. körben tudta lehagyni a brit vb-címvédőt, majd négy körrel később Leclerc-t is megelőzte, de a monacói ferraris azonnal visszavette a pozícióját.

A kerékcserék sorát az első hatosból Norris kezdte a 17. körben, amelyet követően Leclerc, majd az élről Piastri is a boxba hajtott friss abroncsokért. A vezetést átvevő Russell a 22. körben tudta le a kerékcseréjét, pechjére szinte azonnal ezután a pályára hajtott a biztonsági autó Oliver Bearman (Haas) hatalmas – az első hírek szerint 50 g-s becsapódással járó, de szerencsére komoly sérülést nem okozó  – balesete miatt. Az ebben a periódusban végrehajtott boxkiállással Antonelli az élről kiállva az élen is tért vissza a pályára, de pozíciókat nyert Hamilton is, aki csak ekkor kapott új gumikat az autójára.

A mezőny a 28. körben folytathatta a száguldást, Antonelli megtartotta a vezető helyet, mögötte sorrendben Piastri, Hamilton, Russell, Leclerc, valamint Norris száguldott.

A Ferrari monacói pilótája aztán hamar kettőt is előzött, elment Russell, majd Hamilton mellett, végül pedig nagyot küzdött az utolsó körökben Russell-lel, de a leintésig megtartotta a harmadik pozíciót. Antonelli sikerét ugyanakkor a hajrában már semmi nem veszélyeztette, míg az első két futamon elrajtolni sem tudó Piastri ezúttal egy szép második helyet hozott a McLarennek. A négyszeres világbajnok Max Verstappen (Red Bull) nyolcadik lett.

A világbajnokság a közel-keleti fegyveres konfliktus okán törölt futamok elmaradása miatt több mint egy hónap szünet után, május első hétvégéjén folytatódik Miamiban.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

RSS kategória (Hírstart tematika): 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.06.29
Tompa Közúti Határátkelőhelyen akadt fenn a legalább 75-100 milliót érő autó – írta a police.hu. ..
2026.06.29
A kilencszeres világbajnok drámai győzelmet aratott az Akropolisz-ralin, miután három napon át....
2026.06.29
Technológiai ugrás, merész innovációk sora, új iparági csúcs. Így áradozik a nemzetközi autós sajtó....
2026.06.29
A Magyar Gumiabroncs Szövetség (HTA) szakértői szerint a nyári időszak az egyik legkritikusabb....
2026.06.29
A kockázat, amelyet sokan alábecsülnek. ..
2026.06.29
A Wizz Air közzétette a 2026-os pénzügyi évre vonatkozó fenntarthatósági jelentését, amely rámutat....
2026.06.29
Ötéves felülvizsgálat után frissítette a nemzetközi iRAP a közutak biztonságát minősítő modelljét.....
2026.06.29
A bajor prémiummárka gratulál a gasztronómia egyik legnagyobb kitüntetéséhez. ..
2026.06.29
Az európai vállalatok számára az elmúlt években alapvetően megváltozott az autóflották....
2026.06.29
Alexander Wehr lesz a BMW Group közép- és délkelet-európai divíziójának új elnök-vezérigazgatója. ..