használt autók

Naponta több mint 300 használt kocsi érkezett külföldről szeptemberben

2024.10.05.

A DataHouse adatai szerint 9796 import használt személyautó kapott hazai rendszámot szeptemberben, ami az egy évvel ezelőtti 9032-es mennyiséghez képest 8,5 százalékos növekedést jelent.

Képünk illusztráció 

A behozott használt autók között a legnépszerűbb márka továbbra is a Volkswagen 12,4 százalékos részesedéssel, melyet a Ford és az Opel egyaránt 8,7 százalékos aránnyal követ. A negyedik helyet az Audi (6,7%) tartja, az ötödik helyen pedig a BMW (5,7%) áll, átvéve az immár őt követő Mercedes (5,5%) tavalyi pozícióját.

A használtautó-import mennyisége 2024 első három negyedévében összesen 82132 volt, ami 2,7 százalékkal haladja meg az előző év hasonló időszakában regisztrált 79987-es értéket. Ugyanebben az időszakban az újautó-eladások száma már 89047 volt, ami 7,3 százalékkal múlja felül az egy évvel korábbi 83016-os mennyiséget.

- Továbbra sincsenek meg a megfelelő feltételek ahhoz, hogy a használtautó-import mértéke visszatérjen a néhány évvel ezelőtti szintekre, amikor havi átlagban 11 ezer feletti mennyiségben hoztak be az országba használt személyautókat – magyarázta Halász Bertalan, a JóAutók.hu vezérigazgatója. – A növekvő reálkeresetekből származó plusz jövedelmekből a lakosság továbbra is inkább a megtakarításait pótolja, és a kint is lezajlott áremelkedések, párosulva az euró jelenlegi, 400 forintot is meghaladó árfolyamával komolyan rontják a külföldön autót keresők esélyeit.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2025.12.09
A karácsonyi lézerfények veszélyeztethetik a légi közlekedést, a nem biztonságos termékek vásárlása....
2025.12.09
A Lexus újraértelmezi az LS betűszót. Jelentése többé nem „Luxury Sedan”, hanem „Luxury Space”,....
2025.12.09
Újranyitja marosvásárhelyi bázisát és márciustól kilenc új célállomásra indít járatot a Wizz Air -....
2025.12.09
Kigyulladt egy kamion az M5-ös autópálya Szeged felé vezető oldalán Hernádnál, ezért a sztráda....
2025.12.09
A benzines csúcsmotorral is kipróbáltuk a BMW 2-es Gran Coupét. Jó utazóautó igényes ügyfeleknek. ..
2025.12.09
A Forma-1-es világbajnok Lando Norris jövőre a bajnoknak járó 1-es rajtszámmal indul majd. ..
2025.12.09
Újabb Mercedes-Benz Citaro csuklós dízel autóbuszok jelentek meg a fővárosi utakon. Az új járművek....
2025.12.09
Japánban bejegyeztette a GR MR2 kifejezést a Toyota, és ezzel minden korábbinál közelebb került a....
2025.12.09
Michelisz Norbi egykori csapata szembe megy az Italdesign vad Honda NSX restomodjával, és egy....
2025.12.08
A klasszikusok átka, vagy dicsérete, hogy sok utánzójuk akad, olykor még az utánzókat is utánozzák....