Forma-1 Katari Nagydíj
Gyorsan elhagyta Las Vegast és Katarba száguld a királykategória mezőnye, hogy ott teljesítse a – tavalyi mellet – rekordhosszú 2025-ös versenyévad utolsó előtti fordulóját, ami az idény hatodik és egyben utolsó sprinthétvégéje lesz.

A futam legfőbb kérdése az lesz, vajon bebiztosítja-e a bajnoki címet Lando Norris, akinek két fordulóval a szezon vége előtt Oscar Piastrival és Max Verstappennel szemben is 24 pont az előnye. Vagyis abban az esetben, ha a szombati sprinten és a vasárnapi nagydíjon is ellenfelei előtt ér célba, pontot tesz a bajnoki küzdelem végére.
Katar kapcsán – a mindenkori bajnoki esélyektől függetlenül – gyakran szóba kerül az időjárás is, egészen pontosan az, mekkora hőség vár a mezőnyre. Ez főleg a 2023-as év óta központi kérdés, amikor extrém forró volt a hétvége, aminek hatására kezdték tesztelni a hűtőmellényeket.

Ami a 2025-ös évet illeti, a jelenlegi előrejelzések szerint az időjárási körülmények nem lesznek ennyire drámaiak, de természetesen így is meleg levegő és pályahőmérsékletre kell készülni, főleg ha figyelembe vesszük azt, hogy több esemény is sötétben zajlik. Ami a levegőhőmérsékletet illeti, az várhatóan pénteken, szombaton és vasárnap is 20 Celsius fok feletti lesz.
Pénteken a szabadedzés ideje alatt 26 fok várható, a sprintidőmérőt során pedig 22. Erős szél sem várható. Szombaton, a sprintfutam alatt 25 fokos lehet a levegő hőmérséklete, a szél pedig kicsit erősödik, mérsékelt 25-30 km/órás széllökésekkel.
Fotók: hirado.hu/XPB
A sprint után, a nagydíj rajtrácsáról döntő szombati kvalifikáció során várhatóan 21 fok lesz. Ugyanez az előrejelzés a nagydíj időpontjára is: a futamot 21-22 Celsius fokos hőmérsékletben rendezik enyhe északi szél mellett. Ami az eső valószínűségét illeti, az mindhárom nap extrém alacsony, folyamatosan száraz idő várható.


