beszállító

Német autóipari cég vezérigazgatójával tárgyalt Orbán Viktor

2016.04.21.

A Thyssenkrupp legújabb, 33,5 milliárd forintos magyarországi autóipari beruházásáról is tárgyalt egymással csütörtök délelőtt az Országházban Orbán Viktor miniszterelnök és Heinrich Hiesinger, a német cég vezérigazgatója - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője az MTI-vel.

Elmondta: a megbeszélésen - melyen részt vett Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is - a felek megelégedéssel állapították meg, hogy mintegy félezer munkahely jön létre az új jászfényszarui beruházással, és a Thyssenkrupp hosszú távon tervezi magyarországi kutatás-fejlesztési és termelési tevékenységét. Orbán Viktor és Heinrich Hiesinger tanácskozásán kiemelt téma volt az európai gazdaság és ipar versenyképessége is. ( MTI )

Orbán Viktor miniszterelnök (j) fogadja Heinrich Hiesingert, a német Thyssenkrupp AG vezérigazgatóját a Parlamentben 2016. április 21-én. MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Botár Gergely

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.10
Milliók példaképe volt, soha nem adta fel, búcsúzunk az 59 éves sportolótól.    ..
2026.05.10
A sportos géneket kompakt méretben ötvöző Junior tökéletes belépő az Alfa Romeo univerzumába....
2026.05.10
Nyáron lehetetlen légkondi nélkül utazni? Nem, ha követi a javaslatainkat.   ..
2026.05.10
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Három a magyar igazság.  ..
2026.05.10
Teljesen jogos igény, hogy a belvárosokban csakis zéró helyi kibocsátású járművekkel terítsék az....
2026.05.10
A BMW M Ignite technológiával dolgozó BMW M3 és BMW M4 modellek sorozatgyártása 2026 júliusában....
2026.05.10
Sébastien Ogier 21,9 másodperces előnnyel vezet Thierry Neuville előtt az esősre forduló versenyen....
2026.05.10
Jól indult a szezon, az első futamot magabiztosan nyerte a magyar pilóta, aztán jött a keréktörés. ..
2026.05.10
A nyári szezon közeledtével ismét útjára indul a Retró Istria Expressz éjszakai vonat, amellyel a....
2026.05.10
A világ számos pontján leleményes megoldásokkal óvják az állatokat a közúti forgalom veszélyeitől,....