autóbusz-program

Nemzeti buszgyártási stratégiáról döntött a kormány

2016.05.11.

Nemzeti autóbusz-gyártási stratégia kidolgozásáról és végrehajtásáról határozott a kormány a magyarországi buszgyártás versenyképessége érdekében - közölte a kormányszóvivő szerdán, a kormányülés szünetében az MTI-vel.

Kovács Zoltán azt mondta: a kabinet a következő három évben olyan buszgyártási stratégiát dolgoz ki és hajt végre, amely biztosítja, hogy a magyar buszgyártás minőségi és mennyiségi szempontból egyaránt helyt állhasson a rendkívül éles nemzetközi versenyben.
   

Rába-Volvo autóbusz.

A szóvivő hozzátette: a Budapesttel folyó tárgyalásokon is azt kérték, hogy a főváros vegye figyelembe ezt a nemzetgazdasági szempontból kiemelkedő fontosságú kormányzati szándékot.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.03.23
Az ADAC szakértői végig nyomon követték az akkumulátor degradációját, amit meg is osztottak ..
2026.03.23
Nagyot fordult a használtautó-piac februárban: a januári visszaesés után több mint 82 ezer....
2026.03.23
A vezérigazgató szerint az új A110 platform képes motort, váltót és üzemanyag tankot fogadni. Csak....
2026.03.23
A 2026-os GR Yaris sportmodell újabb, motorsport által inspirált fejlesztéseket kapott, amelyek a....
2026.03.23
Trükkös tolvajok járják a környéket, és keresik a nyitva felejtett autókat. Mekkora ferdítés.....
2026.03.23
Újabb jelentős jubileumot ünnepel az Audi Hungaria: elkészült a két és fél milliomodik győri....
2026.03.23
A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a....
2026.03.23
Március 28-án vezetéstechnikai felkészítésen vehetnek részt a motorosok Zalaegerszegen - írja a....
2026.03.23
A parkolóhely keresése jelenti a legnagyobb stresszt az autósok számára a vezetéssel kapcsolatban....
2026.03.23
Magyarországon 20, Thaiföldön több mint 300 robogó és motor jut ezer lakosra, meg is látszik a....