repülőgépgyártás

New Yorkból Londonba kilencven perc alatt

2019.05.27.

Egy amerikai start-up cég, a Hermeus olyan repülőgépet tervez fejleszteni, amellyel a hangsebességnél ötször gyorsabban utazhatunk, így New Yorkból Londonba kilencven perc alatt vagy annál is gyorsabban juthatunk majd el - írja a hirado.hu a CNN-re hivatkozva.

Az Aerospace űrtechnikai céggel társuló Hermeus start-up vállalat azt állítja, hogy pénzügyi forráshoz jutottak privát befektetőktől egy repülőgép fejlesztéséhez, amely Mach 5-tel – a hangsebesség ötszörösével – lesz képes közlekedni. Ha a terv sikerrel jár, forradalmasíthatja a transzatlanti kereskedelmi légiközlekedést –írja a CNN.

A London és New York közötti távolságot jelenleg repülővel több mint hét óra alatt lehet megtenni. Az alkotók reményei szerint a légi jármű közel 7500 kilométer megtételére lesz alkalmas, körülbelül óránkénti 5800 kilométeres utazó sebesség mellett. A Hermeus alapítói közé tartoznak Elon Musk start-up cégének, a SpaceX-nek és Jeff Bezos titokzatos űrkutató cégének, a Blue Originnek az egykori alkalmazottjai is.

A négy alapító mindegyike egy hiperszonikus rakéta-repülő fejlesztésén és az Amerikai Egyesült Államok Légierejének legújabb gépén, az X-Plane-en dolgozott korábban együtt a Generation Orbit vállalatnál. A Hermeus társalapító-igazgatója AJPiplica azt mondta: egy ilyen utasszállító repülőgép fejlesztése egy évtizedet fog igénybe venni.

„Legalább két kicsinyített utánzat lesz, amelyet megépítünk, letesztelünk és tanulunk belőlük ebben az időszakban” – tette hozzá a vezérigazgató. Legnagyobb kihívásnak az alapvető technológiák egyesítését és tesztelését tartja Piplica. Egy jegy ára a tervek szerint 3000 dollárba – megközelítőleg 850 ezer forintba – fog kerülni egy New York és London közötti útra egy irányba.

Nem a Hermeus az első cég, amelyik hasonló babérokra tör. A Boeing 2018. júniusában mutatta be egy hiperszonikus utasszállító repülőgépre vonatkozó terveit. A Lockheed Martin és az Aerion vállalat is egy hiperszonikus légi jármű megalkotásán dolgozik.

Ha a Hermeus tervei megvalósulnak, repülőgépük kétszer gyorsabb lesz az egykori Concorde-nál, annál a szuperszonikus repülőnél, amely utolsó transzatlanti útját 2003. októberében tette meg New York és London között mindössze 4 óra alatt.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2024.03.28
2024. április 1-től bevezetésre kerül a napi e-matrica Magyarországon. Az úthasználati jogosultság....
2024.03.28
A HangZóna mai vendége Rusznák András igazságügyi járműszakértő. ..
2024.03.28
Új hajtáslánccal bővül a Lexus első dedikáltan akkumulátoros elektromosnak fejlesztett modellje, a....
2024.03.28
Négy új hajó siófoki felavatásával vette kezdetét a 178. balatoni hajózási szezon csütörtökön. ..
2024.03.28
Két kulcsfontosságú modelljükhöz is ráncfelvarrást mutatott be a Seat és további két modell kaphat....
2024.03.28
Második évtizede viselhetik a büszke jelzőt Győrben: az Audi Hungaria üzemelteti a világ legnagyobb....
2024.03.28
Az új Toyota Yaris a kifinomult technológia és a vezetési élmény legfrissebb példája, mely a hibrid....
2024.03.28
Az érintett útszakaszon forgalomkorlátozásra lehet számítani - írja a Katasztrófavédelem. ..
2024.03.28
Idén januártól elektromos Peugeot e-Partneren érkezik a segítség azokhoz a dél-ausztráliai....
2024.03.28
Dr. Szászi István, a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban volt a vendége a....