Magyar hírek

NGM: 30 napos türelmi időt ad a NAV

2013.08.26.

Harminc nap türelmi időt kapnak az augusztus 31-ig átállásra kötelezett kereskedők a megfelelő pénztárgépek beszerzésére: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szeptember elsejétől 30-áig csak azt ellenőrzi, hogy az üzembehelyezési kódot igényelték-e az adóhatóságtól a kereskedők.

Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adóügyekért felelős helyettes államtitkára hétfőn reggel a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában elmondta: az elektronikus naplóval nem rendelkező pénztárgépek online pénztárgépre cserélésének határideje augusztus 31.; ez a kereskedők 70 százalékát - főként kiskasszás kereskedőket és vendéglátósokat - érinti.    
   

Jelezte: a 30 napos türelmi időt annak érdekében alkalmazzák, hogy minden érintett a számára mind árban, mind szolgáltatásban legmegfelelőbb pénztárgépet tudja megrendelni, beszerezni. A NAV ennek megfelelően szeptember 30-ig csak azt ellenőrzi, hogy a vásárláshoz szükséges üzembehelyezési kódot igényelték-e az adóhatóságtól a kereskedők - mondta Pankucsi Zoltán. A helyettes államtitkár az m1 ma reggel című műsorában hozzáfűzte: október elsejétől a NAV azt is ellenőrzi, hogy az átállásra kötelezettek rendelkeznek-e már új géppel vagy érvényes, a gyártó által visszaigazolt megrendeléssel.
    

Senkit nem érhet joghátrány amiatt, mert olyan "piaci elégtelenség" alakult ki, hogy e hét végéig nem tudja megrendeléseit lebonyolítani a pénztárgépgyártóval, -forgalmazóval - tette hozzá. A helyettes államtitkár szólt arról is: újabb pénztárgépgyártók kaptak forgalmazási engedélyt, így hatra nőtt az engedélyezett gépek száma, ami három különböző pénztárgéptípust takar. Pankucsi Zoltán hozzáfűzte: még ezen a héten várható, hogy a Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatal újabb engedélyeket ad ki, vagyis dinamikusan bővül a piac. Elmondta, hogy az árak is lefelé tendálnak, a kezdeti 170 ezer forint plusz áfa után, mostanra már 120 ezer forintos pénztárgép is van a piacon.
    

Az NGM továbbra is tárgyalásokat folytat annak érdekében, hogy lehetőség szerint minél lejjebb vigyék az árakat - jelezte Pankucsi Zoltán.
    

Kiemelte, hogy az augusztus 31-i határidő nem változik, a vállalkozásoknak mindent meg kell tenniük, hogy a számukra előírt cserét végrehajtsák. A feltételeknek - például 500 millió forint alatti éves árbevétel - megfelelő kereskedők 50 ezer forintos támogatást kaphatnak a cseréhez.
   

Az ellenőrzések kapcsán kifejtette: nem a bírságolás a cél, hanem, hogy a vállalkozásokkal együtt küzdjenek a feketegazdaság visszaszorítása ellen, és megszüntessék azt a versenyhátrányt, amelyet az adóelkerülő vállalkozások okoznak a tisztességesen adózóknak. Magánszemély cserére kötelezetteknél a mulasztási bírság 500 ezer forintig terjedhet és akár többször is kiszabható, a cégeknél egymillió forinttól indul a bírság, amely szintén kiszabható többször, és az üzlethelyiség bezárása is szóba jöhet adott esetben - ismertette Pankucsi Zoltán.

MTI
 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.01
A Regionális Közigazgatási Bíróság megsemmisítette Bologna város „City 30” intézkedését, melynek....
2026.01.31
A könnyű építésű elektromos kupé dupla motorral, nyomórudas felfüggesztéssel és elképesztő....
2026.01.31
Az elektromos autó szervizeltetése nem opcionális ..
2026.01.31
Nem kifele kell jönni a járműgyártásból, hanem meg kell erősíteni a pozícióinkat - hangsúlyozta....
2026.01.31
A berlini tömegközlekedés legnagyobb üzemeltetője, a BVG kivonja ideiglenes a forgalomból Ebusco 2.....
2026.01.31
Csak egy mozdulat és máris milliószorosára nő a túlélési esély, de ha elmulasztjuk... ..
2026.01.31
A zászlóshajtó új változata több mint 50 százalékban megújult tartalommal, új digitális operációs....
2026.01.31
A Škoda Motorsport fennállásának 125. évfordulóját ünnepli, a cseh járműgyártó 35 éve csatlakozott....
2026.01.31
A japán csoport 2025-ben hatodik egymást követő évben is a világ legnagyobb autógyártója maradt:....
2026.01.31
A tavalyi Forma-1-es világbajnoki szezonban a Magyar Nagydíjnak otthont adó Hungaroring nyújtotta a....