dízelmotor

Novemberben lesz a második dízelcsúcs Németországban

2017.08.29.

- Novemberben rendezik meg az autóipari vállalatok és az illetékes hatóságok részvételével a második dízelcsúcsot annak érdekében, hogy a járművek károsanyag-kibocsátásának fokozatos csökkentésével el lehessen kerülni a dízelautók kitiltását a belvárosi forgalomból - jelentette be Angela Merkel kancellár kedden sajtótájékoztatón.

Az első dízelcsúcson született megállapodás ötmillió dízelautó motorvezérlő szoftverének a frissítéséről, valamint a dízelautók minőségi cseréjére adott roncsprémium nem elegendő a járműpark károsanyag-kibocsátásának megfelelő mértékű csökkentéséhez, a környezetvédelmi előírások betartásához. Ehhez további intézkedésekre lesz szükség.



A kancellár jelezte, hogy a szeptember Frankfurti Autószalonon (IAA) nagy hangsúlyt kell helyezni az új hajtáslánc-technológiák bemutatására, ugyanakkor helytelen lenne háttérbe szorítani a várhatóan még több évtizeden át kulcsfontosságú szerepet betöltő belsőégésű motorokat.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.12
A kínai Geely Auto bevétele 15 százalékkal, alapvetékenységekből származó nyeresége 31 százalékkal....
2026.05.12
Egy Rolls-Royce hajtóművet kapott a Közlekedési Múzeum, a tárgy négy évtized szolgálat után kerül....
2026.05.12
„Károsabb, mint a cigaretta” – vallják a politikai döntéshozók.   ..
2026.05.12
Az M1-es autópályán történt balesetet rögzített egy kamera. ..
2026.05.12
A rendőrök május 4. és május 10. között Magyarország közútjain 6836 tehergépkocsit és 513 autóbuszt....
2026.05.12
Országos sztrájk miatt minden induló és érkező járatot törtölt a belgiumi Charleroi nemzetközi....
2026.05.12
Profitja több mint felét elbukta a BYD az utolsó negyedévben, pedig 700 000 elektrifikált autót....
2026.05.11
Tavaly hat százalékkal több autót loptak el Svájcban. A tolvajok gyakran Franciaországból érkeznek....
2026.05.11
A Geely Auto prémium márkája, a Lynk & Co már patinás múltra tekinthet vissza a túraautó....
2026.05.11
Szokatlan, a valós közúti helyzetekhez közelebb álló törésteszttel hívta fel magára a figyelmet a....