abroncsgyártás

A nyári gumik jelentősen drágulnak

2022.04.11.

A magas gyártási és szállítási költségek, valamint az anyaghiány húzza meg az abroncsgyártók árait. Az ukrajnai háború miatt további emeléseket jelentettek be – írja az automobilwoche.de

 

Aki idén tavasszal szeretne új nyári gumira váltani, annak sokkal mélyebben kell a zsebébe nyúlnia. A magas gyártási és szállítási költségek, valamint az anyaghiány befolyásolja a gyártók által felszámított árakat, amint azt a német Szövetségi Gumiabroncs-kereskedelmi és Vulkanizáló Kézműves Szövetség (BRV) kifejti. Az ukrajnai háborúra való tekintettel további emeléseket is bejelentettek, "amelyek egy része kétszámjegyű tartományba esik".

Abroncsgyártás a Continentálnál: "A regionális adottságoktól függően egyedileg döntünk a szükséges árkorrekcióról".

Michael Schwämmlein, a BRV műszaki igazgatója szerint az abroncsgyártók fokozatosan emelték áraikat az elmúlt néhány hónapban a nyersanyag-, energia- és szállítási költségek meredek emelkedése miatt. "A beszerzési helyzet romlott egyes nyersanyagok, például a korom vagy a szintetikus gumi ellátási szűk keresztmetszete miatt." Ezt a vásárlók is érezni fogják: pusztán üzleti okokból a kereskedőknek is módosítaniuk kell az áraikat.

Körülbelül 15 százalékos növekedés

Az Alzura Tyre24 platform elemzése szerint februárban és márciusban átlagosan bő 15 százalékkal nőttek a gumikereskedők és a szervizek beszerzési árai a tavalyi év azonos időszakához képest. Az árak már tavaly átlagosan 6,5 százalékkal emelkedtek.

A legnagyobb német gumiabroncsgyártónál, a Continentalnál nem lehet általános megállapításokat tenni a gumiárak alakulásáról – írja a német honlap. A termelési költségek változása - például az emelkedő alapanyagárak miatt - azonban nem kerülhető el. „A regionális adottságoktól függően egyedileg döntünk a szükséges árkorrekcióról”.

"A készenléti tervek aktiválva"

A Continental szóvivője szerint az európai gumiabroncsgyártás ellátási helyzete jelenleg romlik "a bevezetett szankciókra és a logisztikai szűk keresztmetszetek súlyosbodására tekintettel". "Ennek megfelelően megfelelő készenléti terveket aktiváltunk, amelyek tartalmazzák a készenléti készleteket és az alternatív beszállítókat." A termelés jelenleg az európai gumiabroncs-gyárakban folytatódhat.

Az emelkedő árak azonban jelenleg meglehetősen lecsökkent keresletettel párosulnak. Bár még nagyon korai a gumicsere szezon értékelése, az első számok bizonyos vásárlási vonakodásra utalnak – mondja Schwämmlein. De ez még változhat. Főleg a közelmúltban leesett havazásra való tekintettel előfordulhat, hogy egyes ügyfelek húsvét utánra halasztják a cserét.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.04.18
Két különböző, de egyformán aggasztó közlekedési helyzet került egy videóba, amelyet a Bpiautósok....
2026.04.18
Az első negyedévben a Dacia részesedése 18,2 százalék volt a román autópiacon - írja a profit.ro az....
2026.04.18
Esinstadt/Kismartonban lopták el a legkevesebb biciklit tavaly, míg Salzburgban a legtöbbet. A....
2026.04.17
Vannak munkaterületek, ahol már évtizedek óta robotok dolgoznak és egyre több gyárban dominálnak az....
2026.04.17
Szűk két héttel azt követően, hogy az első magyarországi Geely márkakereskedés megnyitotta a kapuit....
2026.04.17
Április 27-étől, hétfőtől új parkolási szabályozás lép életbe Oberwart /Felsőőr városközpontjában.....
2026.04.17
Műszaki hiba miatt Kazahsztánban rekedt a szlovák kormánygépe, ami jelentősen megnehezítette a....
2026.04.17
Henry Ford talán leggyakrabban idézett szólása, miszerint „a vásárlók bármilyen színű autót....
2026.04.17
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) világszínvonalú Ultraprecíziós Megmunkáló Központot hozott létre a....
2026.04.17
A Harley-Davidson új szintre emeli márkáját a RIDE globális bevezetésével. Az új márkaplatform több....