Skoda

Okos gyáráért ismerték el a Skodát

2019.08.02.

A csehországi Kvasiny gyárában alkalmazott „dProduction” projektjéért a „Különdíj – Okos digitális alkalmazás” kategóriában a Skoda Auto elnyerte az „Autóipari Lean Termelési Díjat”. Az Automobil Produktion szakmai magazin és az Agamus Consult vállalati tanácsadó 17 ország több mint 1200 nevezettje közül választotta ki a díjazottakat.

A Skoda Auto „dProduction” projektje az Ipar 4.0 technológiák alkalmazása keretében gyártási folyamatok digitalizálásával foglalkozik, hatékonyabbá téve a papírmentes szerelősort, miközben időt takarít meg, segít megelőzni a hibákat, valamint egyaránt megkönnyíti a tájékozódást a dokumentációk és kézikönyvek között, illetve a munkahelyen. A projekt négy alappillére a „Komplexitás-megjelenítés”, a „Digitális csapatmunka”, a „Digitális minőséginformációs rendszer” és a „Digitális műveleti utasítások”.

A cseh autógyártó Kvasinyban működő gyárában a Skoda SUPERB és KODIAQ szerelősorán vezette be idén áprilisban az új koncepciót, amelybe a Skoda Auto több mint 1,2 millió eurót invesztált. Az üzem gyártókapacitásának maximális kihasználása érdekében a vállalat már jó néhány éve folyamatosan korszerűsíti kelet-bohémiai termelési helyszínét.

Michael Oeljeklaus, a Skoda Auto igazgatótanácsának a termelés és a logisztika területeiért felelős tagja kiemelte: „Az ’Autóipari Lean Termelési Díj’ újabb bizonyítéka annak, hogy Kvasiny a világ legfejlettebb termelési helyszínei közé tartozik. Nagy örömmel tölt el minket, hogy a szakmai zsűri a nemrég bevezetett ’dProduction’ projekttel az egyik legjobb autógyárrá választotta meg Kvasinyban működő létesítményünket.”

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.24
Kimi Antonellinek oka van az ünneplésre Montrealban! Az olasz megszerezte negyedik egymást követő....
2026.05.24
Heti rajzunk készítője Kelemen István, karikatúrájának címe: Hihetetlen múzeumi történet. ..
2026.05.24
Többször elsiratták, pedig igazi versenyvér folyik ereiben, ahogy a legújabb modellben is. ..
2026.05.24
Több bejelentés is érkezett, hogy az autópályán horrorkaraván közlekedik. Az M35-ös sztrádán a....
2026.05.24
Lábbeli- és ruhamustra rendőri szemmel.    ..
2026.05.24
A dán játékgyártó Speed Champions sorozata a sportautó első generációjával bővül – a különleges....
2026.05.24
Folytatódik sorozatunk, ahol az idén húszéves modelleket gyűjtöm össze, hogy meséljek egy kicsit....
2026.05.24
A Budapesti Közlekedési Központtal együttműködve május 20-án és 21-én a Budapesti Rendőr-....
2026.05.24
A Mercedes brit versenyzője nyerte a Forma-1-es Kanadai Nagydíj szombati időmérő edzését, így a....
2026.05.24
A Szolnoki Járási Ügyészség halálos közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat....