eleketromos autó

Óriási program indul az elektromos autózás támogatására

2023.10.19.

A kormány novemberben 60 milliárd forintos programot indít az elektromos autók elterjedésének támogatására, ebből egyrészt a töltőhálózatot fejlesztik, másrészt kedvezményt nyújtanak elektromos járművek vásárlására – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön a kínai Sencsenben.

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be, hogy a novemberben induló programban 30 milliárd forintból a következő két és fél évben 170 új, nagy kapacitású elektromos töltőállomást építenek Magyarországon a legforgalmasabb utak mentén.

A másik 30 milliárd forintból pedig lehetővé teszik, hogy a cégek, például az egyéni vállalkozások, a taxisok, az autómegosztással foglalkozó társaságok kedvezményesen, támogatással vásárolhassanak elektromos járműveket, kisbuszokat vagy kisteherautókat is - tájékoztatott.

Szijjártó Péter az európai és a globális gazdaság gerincoszlopát adó autóipar forradalmi átalakulásáról is beszélt, amelynek szavai szerint hatalmas jelentősége van a környezetvédelem szempontjából is.

"Ha komolyan vesszük a klímaváltozás elleni küzdelmet, akkor tudnunk kell, hogy mindez lehetetlen az elektromos autózás nélkül" - figyelmeztetett.

Elmondta, "ma a világon a károsanyag-kibocsátás 14 százalékáért a közúti közlekedés felel, a buszok, az autók, a kamionok, a teherautók. És ha a közúti közlekedést nem tudjuk átállítani elektromos alapokra, akkor a klímaváltozás elleni küzdelem is kudarcot fog vallani, a környezetvédelmi céljainkat sem fogjuk tudni elérni".

Kiemelte, hogy Magyarország vezető szerepet játszik a szektor elektromos átállásában. "Nagyon rég volt már olyan, hogy a globális gazdaságot meghatározó technológiai forradalomban Magyarország élenjáró lett volna" - mutatott rá, ami szerinte óriási teljesítmény egy ekkora országtól.

A miniszter tudatta, hogy a kormány tervezett támogatási programjáról tájékoztatta a nap folyamán a világ legnagyobb elektromos autógyártójának számító, kínai BYD elnökét, aki ezt üdvözölte, különösen annak fényében, hogy a vállalat néhány napja kezdte meg járművei forgalmazását hazánkban.

Szijjártó Péter arra is kitért, hogy BYD számára Magyarország fontos piac, ráadásul elektromos buszokat gyárt már ma is Komáromban a cég.

Aláhúzta: "az elektromos autóipar át fogja venni a hagyományos autóipar helyét, ha tetszik, ha nem, ez tény, és ezen változtatni nem lehet. Itt a kérdés csak az, hogy Magyarország élen szeretne-e járni, vagy le akar maradni".

"Élen akarunk járni, mert ezzel Magyarországot, a magyar gazdaságot tovább erősítjük, újabb és újabb munkahelyeket hozunk létre a magyar emberek számára" - fűzte hozzá.

MTI

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.08.20
Vendég: Grád Ottó a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára ..
2026.08.20
Az 1950-es évek végén Svédország jelentős változásokon ment keresztül. A munkavállalói jogok....
2026.08.20
A MAN legyártotta az első európai sorozatgyártású elektromos teherautót, amely MCS megawattos....
2026.08.20
Vége a találgatásoknak csapatváltásról, közelgő visszavonulásról: a Red Bull bejelentette, hogy....
2026.08.20
Egyelőre csak a kínai piac kap belőle, de nagy benne a potenciál, hogy akár globális piacokra....
2026.08.20
Valahányszor beindul a dinamométer Dearbornban, a helyszínen általában mindenki visszatartja a....
2026.08.20
Aki augusztusban ellátogat egy Sushiro étterembe Japánban, készüljön fel arra, hogy négy, sushi....
2026.08.20
Néhány napon belül már a második esemény következett be a bajor légikikötőben, ezúttal a Lufthansa....
2026.08.20
Miközben a belföldi kínai kereslet folyamatosan gyengül, Kína gyárai nem állnak le, nem fogják....
2026.08.20
Chip-leolvasókkal segíti benzinkútjain az augusztus 20-i tűzijátéktól megijedt és elkóborolt kutyák....