Rendőrségi ellenőrzések
Számos járművezetőt ellenőriztek a hétvégén megtartott fesztiválok helyszínen. Ezek közül többen alkohol vagy kábítószer hatása alatt álltak, így a hatóságok emberei két és fél tucat jogosítványt vontak be.
A Bildein/Beledben megrendezett „Picture On Festival" alkalmával összesen 371 járművezetőt ellenőriztek. Ennek során három járművezetőnél állapították meg, hogy kábítószer hatása alatt áll. Egy sofőr túllépte a 0,8 ezrelék határértéket, egy másiknak pedig több mint 0,5 ezrelék alkohol volt a vérében. Ennek következtében négy vezetői engedélyt ideiglenesen bevontak.
A Wiesen/Rétfaluban megrendezett „One Love Festival" alkalmával a rendőrök körülbelül 340 járművezetőt ellenőriztek. Összesen 30 személynél állapították meg, hogy alkohol vagy kábítószer hatása alatt vannak. Közülük 24 járművezető volt kábítószer hatása alatt, köztük hét nő. Két járművezető megtagadta a rendőrségi orvosnál történő megjelenést. Ezenkívül négy járművezető vérében 0,8 ezrelék feletti alkoholszintet mértek, köztük egy férfi és három nő. Összesen 26 vezetői engedélyt ideiglenesen lefoglaltak.
Az ellenőrzéseken túl a rendőrség további 15 feljelentést tett, és hét hatósági büntetőhatározatot hozott. Egy rendszámot veszélyhelyzet miatt bevontak.