WTCR

Öt magyar indul a WTCR hungaroringi versenyén

2018.04.11.

A TCR Európa-kupában induló M1RA szabad kártyával rajthoz áll a WTCR április 28-29-i magyarországi fordulóján. A M1RA Hyundai i30 N TCR típusú versenyautóját a csapat télen szerződtetett 20 éves pilótája, Nagy Dániel vezeti majd a Hungaroringen. Kiderült ma az is: a mezőnyben ott lesz Tassi Attila is.

„Sokat dolgoztunk azon, hogy mindössze egy évvel a M1RA megalakulása után eljussunk a világ első számú túraautó-sorozatába, ami a WTCC megszűnését követően egyértelműen a helyét átvevő WTCR lett idén. A magyar túraautózásban egyedülálló, hogy egy ilyen fiatal csapat szerepel a csúcsbajnokságban, úgyhogy nagyon lelkesek és büszkék vagyunk” – fogalmazott a M1RA csapatvezetője, Bári Dávid.

Kiderült az is, hogy a WTCR magyar futamán Tassi Attila is ott lesz. A JAS Motorsport szerdán jelentette be, hogy a fiatal magyar pilótát is nevezik, aki a Honda Civic Type R TCR -rel áll majd rajthoz a Hungaroringen.

Mindez azt jelenti, hogy öt magyar lesz a mezőnyben: az állandó WTCR-szereplő Michelisz Norbert, Nagy Norbert és Szabó Zsolt mellett indul majd Nagy Dániel és Tassi Attila.

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.13
A Kia szlovákiai gyárában, Zsolnán hivatalosan is megkezdődött a frissített Kia XCeed....
2026.05.13
Az érintett Bronco terepjárókon korábban olyan javításokat végeztek, amelyek a sebességváltók és az....
2026.05.13
Városi méret, prémium kivitel, takarékos hibridhajtás és a mindennapokat egyszerűbbé tévő....
2026.05.13
Míg korábban kifejezetten menőnek számított német autókat vásárolni Kínában, ez a trend megfordulni....
2026.05.13
A BYD, a világ vezető új energiájú járművek gyártója (NEV) az év első négy hónapjának eredményei....
2026.05.13
A Lufthansa Group igazgatótanácsa tíz Airbus A350-900-as és tíz Boeing 787-9-es megrendelését....
2026.05.13
2026 májusában Magyarországra is megérkezik a Subaru első saját gyártású globális elektromos....
2026.05.13
Sebesség, figyelmetlenség, mobiltelefon — ugyanazok a hibák ismétlődnek, mégis egyre több a baleset....
2026.05.13
A magyar autópiac 2026 első négy hónapjában kedvezően alakult: az újautó-forgalomba helyezések....
2026.05.13
Felborult egy kamion az M5-ös autópálya Röszke felé vezető oldalán Újhartyán közelében, a 44-es....