e-mobilitás

A Porsche beszáll az elektromos kerékpárüzletbe

2022.02.11.

A Porsche nem csak a Taycan elektromos meghajtására támaszkodik. Az autógyártó részesedést szerez egy elektromos kerékpárok meghajtórendszereit gyártó cégben és partnerséget köt mobilitási cégekkel – írja az automobilwoche.de

 

Porsche Taycan Cross Turismo márkás e-bike-kekkel: a cég az autókon túl is bővíti kínálatát. (Fotó: Porsche)

Bár a Porsche továbbra is belsőégésű motorokkal szeretné üzemeltetni ikonikus 911-esét és ezért fejleszti az e-üzemanyagokat, a többi modell egyértelműen az elektromos hajtások irányába mozdul el. Ebből a szempontból a Taycan csak a kezdet volt. A márka által tavaly világszerte szállított járművek csaknem negyede konnektoros hibrid vagy tisztán elektromos hajtással volt felszerelve, Európában ez az arány 40 százalék volt. Az aránynak tovább kell emelkednie.

Az ebből megszerzett tudást a Porsche most más területekre szeretné átvinni. A gyártó egyre inkább részt vesz az elektromos kerékpárok virágzó piacán és 20 százalékos részesedést szerzett a Fazuában. A München melletti Ottobrunnból származó cég különösen könnyű és kompakt hajtásrendszereket épít e-bike-okhoz, amelyeket több mint 40 márka használ. Mindkét cég kikötötte, hogy a Porsche később további részvények vásárlásával teljes mértékben átveheti a Fazuát.

Az autógyártó két vegyesvállalat létrehozását is tervezi a holland Ponooc Investment B.V. céggel, amelyek közül az egyik a Porsche e-bike-ok következő generációjáról gondoskodik, míg a másik a mikromobilitás területén fejleszt technológiai megoldásokat.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.02.25
Örök titok marad hány hajadon és ifjú vesztette el szüzességét Chevrolet hátsó ülésén, ahogy az....
2026.02.25
Horváth Hanna a győri Széchenyi István Egyetemen szerzett járműmérnöki alapdiplomát, aerodinamikai....
2026.02.25
Pár éve még nagyon távolinak tűnt a nagyobb energiasűrűségű szilárdtest akkumulátorok bevezetése,....
2026.02.25
Kevés értékesebb erény van az autóiparban a következetes megbízhatóságnál. A Toyota 2025-ben immár....
2026.02.25
Február 3-án a Lamborghini Kairóban hivatalosan is megnyitotta új szalonját, ahol luxusmárkáit....
2026.02.25
Tavaszi karbantartás miatt március 7-én és 8-án, valamint március 28-án és 29-én szünetelni fog a....
2026.02.25
Megújult formában várja a motorosokat 2026-ban a Honda egyre népszerűbb, folyamatosan fejlődő....
2026.02.25
A dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér futópálya-felújítása miatt április közepétől június közepéig a....
2026.02.25
Az EU félidős jelentése előrelépést mutat – az ETSC szerint viszont a döntések iránya most dől el:....
2026.02.25
Visszafogott optimizmus jellemezte a magyar lízingpiacot 2025-ben: mind a kihelyezések összege,....