Forma-1 Portugál Nagydíj

Portugál Nagydíj - Az 51. kör döntött, Hamilton nyert

2021.05.02.

A címvédő és hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Portugál Nagydíjat Portimaóban.

A 36 éves pilótának ez az idei második, F1-es pályafutása során pedig már a 97. futamgyőzelme.

Hamilton ezzel a sikerrel növelte az előnyét összetettben a most második Max Verstappennel, a Red Bull holland versenyzőjével szemben.

A portugál futamon a pole pozícióból rajtoló Valtteri Bottas, a Mercedes finn pilótája végzett harmadikként.

A rajtnál Bottas megőrizte az első helyet, mögé Hamilton sorolt be másodiknak, Verstappen pedig harmadiknak. A második kör elején Kimi Räikkönen (Alfa Romeo) ütközött csapattársával, Antonio Giovinazzival a célegyenesben, az aszfaltra került nagyobb mennyiségű törmelék eltakarításának idejére pedig a versenybíróság a pályára küldte a biztonsági autót. A Safety Car a hetedik körben engedte útjára a mezőnyt, az újraindításnál pedig Verstappen megelőzte Hamiltont, de a brit címvédő négy körrel később visszavette a második helyet, miközben az élen Bottas száguldott.

A 20. kör elején Hamilton egy határozott előzési manőverrel átvette a vezetést Bottastól, aki viszont maga mögött tudta tartani Verstappent, így elkezdődhetett a stratégiai csata a kerékcsere időzítését illetően. Az első boxba hajtó végül Verstappen lett, ő a 36. körben kapott új gumikat, egy körrel később Bottas, aztán Hamilton állt ki friss abroncsokért. Bottasnak ugyan sikerült visszatérnie a pályára Verstappen elé, a holland versenyző viszont azonnal megelőzte a finnt. Hamilton kerékcseréjét követően ideiglenesen Sergio Pérez (Red Bull) állt az élre, de az 51. körben a brit címvédő elszáguldott a mexikói pilóta mellett.

Az utolsó 15 kör kezdetén Hamilton, Verstappen, Bottas volt a sorrend az első három helyen, és ez a leintésig már nem is változott.

A vb a jövő hétvégi Spanyol Nagydíjjal folytatódik.

További autós tartalmakért kövess minket Facebookon is!

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.07.02
Vendég: Soltész Bálint rendőrségi szóvivő. ..
2026.07.02
A Honda első elektromos nagymotorja júliustól már elérhető a hazai márkakereskedésekben. A....
2026.07.02
Enrico Galliera szerint az ilyesfajta nyomásgyakorlás hatalmas hiba lenne a cég részéről. ..
2026.07.02
A diszkont légitársaság hetente háromszor köti össze a szaúdi és a magyar fővárost az idei nyári....
2026.07.02
Vannak motorok, amelyek gyorsak. Vannak, amelyek szépek. És vannak, amelyek idővel legendává válnak....
2026.07.02
Három kilométeren át a forgalommal szemben közlekedett személygépkocsijával egy 69 éves csengeri....
2026.07.02
Elindult a GYSEV 11 darabos, új InterCity-motorvonat flottájának gyártása, a járművek várhatóan....
2026.07.02
A székesfehérvári Wolf Auto értékesítési vezetője, Ágoston Ádám adta át minap új tulajdonosának a....
2026.07.02
Elsőre hihetetlenül hangzik, hogy elengedett kézzel, a kormányt nem fogva, 130-as tempóval....
2026.07.02
Érdekes trendet figyelhettek meg azok, akik autóbeszerzésben gondolkodtak az utóbbi hónapokban. Van....