közösségi közlekedés

Próbapereket indítanának budapesti közlekedési szakszervezetek

2014.09.11.

A Népszabadság szerint próbaperek sorozatát indítaná el három budapesti közlekedési szakszervezet, szerintük ugyanis már két éve nem a hatályos jogszabályok szerint számolják el tagjaiknak a távolléti díjat; a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) ezt cáfolja.

Az újság csütörtöki cikke szerint közjegyzői fizetési felszólítást küld a jövő héten a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezetének Szövetsége (VTDSZSZ) a Budapesti Közlekedési Vállalatnak (BKV), amennyiben nem kap érdemi választ a távolléti díj, illetve az ahhoz kapcsolódó bérpótlékok visszamenőleges elszámolását és kifizetését kérő levelére - erősítette meg a Népszabadság információit Gulyás Attila, a VTDSZSZ elnöke, aki szerint a visszatartott munkabér összege több száz millió forintra rúghat.


A BKV az elmúlt két évben legalább 6000 embernek nem fizethette ki a törvényesen járó bérpótlékot a távolléti időre. A több műszakban dolgozóknak többek között a szabadságuk idejére is jár a rendes beosztásuk szerinti bérpótlék, de információink szerint csak a távolléti díjat kapták meg, a bérpótlékot nem - mondta a lapnak Szabó István, a Belföldi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezetének (BTDSZ) elnöke. A szakszervezet becslése szerint a BKK közel 800 dolgozója kapott kevesebbet a távolléti díjak hibás elszámolása miatt 2012 nyarától.

A BTDSZ felhívta a BKK figyelmét, hogy nemleges válasz, illetve az érdemi válasz elmaradása esetén bírósághoz fordul. A Népszabadság információi szerint a Jager István vezette Fővárosi Közlekedési Dolgozók Demokratikus Szakszervezete is levélben kért új elszámolást. A BKK sajtókommunikációs irodája a lap érdeklődésére ugyanakkor azt közölte, hogy "a BKK és a BKV Zrt. a távolléti díjak számítása során a munka törvénykönyve és a kollektív szerződés alapján jár el, a bérpótlékokat az előírásoknak megfelelően a távolléti díjban elszámolják

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.01.10
A német modell megygyőző fölénnyel, 320 ponttal győzött Brüsszelben a végső szavazáson. ..
2026.01.10
Olasz márkaként a stílusról sem feledkezik meg a Lancia, miközben épp a Rally Világbajnokságon való....
2026.01.10
A 2025-ös év vegyes képet mutatott a Ford és versenytársai számára – a piac nagyon bizonytalan –,....
2026.01.10
Az autósok mezőnyében az ötszörös győztes katari Nasszer al-Attijah volt a leggyorsabb a Dakar-rali....
2026.01.09
Csúfolták ló nélküli szekérnek, aztán meghódította a világot az automobil, melynek szabadalmát 1886....
2026.01.09
A délnyugati országrészeken kiterjedt területen ónos eső hullik, és következő órákban is jelentős....
2026.01.09
És ez még nem minden.   ..
2026.01.09
Megjött a tél, és ez meglepte az országot – végül is, ki számítana hidegre és hóra január elején? A....
2026.01.09
Lenyűgöző járművek, exkluzív események és rendkívüli emlékek jellemezték az elmúlt évet – írja....
2026.01.09
A T-Roc igazi európai sikertörténet: Németországban tervezték és Portugáliában gyártják a....