Herczig Norbert

Rali-Eb - Herczigék VW Polóval indulnak jövőre hét futamon

2018.12.08.

Egy friss fejlesztésű Volkswagen Polo GTI R5 versenyautóval indul jövőre a nyolcfutamos rali Európa-bajnokság (ERC) hét futamán Herczig Norbert és Ferencz Ramón.

A MOL Racing Team versenyzőpárosának pénteki sajtótájékoztatóján bemutatták az új autót, amelyből egyelőre ez az egy modell van használatban világszerte. Az idei ERC-n összetettben hatodik, korábbi négyszeres abszolút magyar bajnok Herczig azt mondta, céljuk 2019 végén dobogós helyen zárni összetettben. 

Hozzátette, az idei évhez hasonlóan hat külföldi versenyen állnak rajthoz, s a jövő november 8. és 10. között Nyíregyházán és környékén sorra kerülő ERC-futamon is biztosan elindulnak.

"Azt gondolom, hogy a bemutatkozó évünk nem sikerült rosszul, azokat a hiányosságokat pedig, amikkel szembesültünk, igyekszünk pótolni" - értékelte a 2018-as évet a 43 éves pilóta, kiemelve, hogy az elmúlt 3,5 évben használt Skoda Fabia R5 szintén versenyképes volt, de "próbáltak egy nagyot álmodni, és ez most valósággá vált."

A VW Polóról elmondta, hogy az autó elsősorban a murván emelkedik ki a mezőnyből, ahogy fogalmazott, ebben a tekintetben "jelenleg a legjobb a világon."

Herczig jelezte, a szezon felénél, az olaszországi hétvégét fogják majd kihagyni, az ERC-szabályok szerint ugyanis nyolcból két futamot minden páros "mínuszolhat".

"A büdzsénk is ezt engedi meg, illetve mivel akkor leszünk az idény felénél, lesz lehetőségünk nyugodtan értékelni az addigi versenyeinket, és annak figyelembevételével folytatni a versenyzést az év második részében" - fogalmazott Herczig, aki jövőre változatlanul a MOL üzemanyagát használja majd.

A VW Polo GTI R5-öt a magyar nézők először most vasárnap, a Veszprémben és környékén sorra kerülő Mikulás-ralin láthatják, ahol a Herczig, Ferencz páros előfutóként teszteli a gépet, amely aztán csak jövő novemberben tér vissza Magyarországra, a nyíregyházi ERC-futamon.

A rali Eb márciusban, az Azori-szigetek versenyhétvégéjével kezdődik.

 

Forrás: 
MTI

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.12
A kínai BYD komoly tárgyalásokat folytat a Volkswagennel arról, hogy részt vegyen a német....
2026.05.12
Megkezdődött az akkumulátormodulok összeszerelése a CATL új gyárépületében Debrecenben, miután a....
2026.05.12
Bár a közúti balesetek száma évek óta csökken Magyarországon, az Allianz Hungária reprezentatív....
2026.05.12
A kínai Geely Auto bevétele 15 százalékkal, alapvetékenységekből származó nyeresége 31 százalékkal....
2026.05.12
Egy Rolls-Royce hajtóművet kapott a Közlekedési Múzeum, a tárgy négy évtized szolgálat után kerül....
2026.05.12
„Károsabb, mint a cigaretta” – vallják a politikai döntéshozók.   ..
2026.05.12
Az M1-es autópályán történt balesetet rögzített egy kamera. ..
2026.05.12
A rendőrök május 4. és május 10. között Magyarország közútjain 6836 tehergépkocsit és 513 autóbuszt....
2026.05.12
Országos sztrájk miatt minden induló és érkező járatot törtölt a belgiumi Charleroi nemzetközi....
2026.05.12
Profitja több mint felét elbukta a BYD az utolsó negyedévben, pedig 700 000 elektrifikált autót....