Bécs

Részeg politikus okozott balesetet

2024.06.10.

Balesetet okozott pénteken az FPÖ (Osztrák Szabadság Párt)  alsó-ausztriai tartományi parlamentjének egyik képviselője Bécsben. A rendőrség szerint a politikus erősen ittas volt. Első reakcióként az érintett megbánja a „súlyos hibát” – írja az orf.at.

Nem sokkal éjfél előtt Bécsben az Északi hídon történt balesethez riasztották a bécsi rendőrséget. Egy fehér elektromos autó – Tesla - hátulról belehajtott egy másik járműbe. Az elektromos autón csak az alumínium felni maradt. A rendőrség szerint egyelőre nem tudni, hol és hogyan veszett el az abroncs.

Az orf.at cikke. Képernyőfotó

Az ellenőrzés során a rendőrök megállapítptták, hogy a balesetet egy FPÖ-politikus vezette, aki nemcsak szülővárosában önkormányzati képviselő, hanem alsó-ausztriai tartományi parlamenti képviselő is. A rendőrség azt is megállapította, hogy az FPÖ képviselője erősen ittas volt. A vezetői engedélyt ezért elvették. Senki sem sérült meg.

"Szégyellem magam emiatt"

A korábban egy zártkörű bulin részt vett és haza tartó képviselő „sajnálja” az esetet, és a noe.ORF.at-nak adott nyilatkozatában azt írja, hogy „súlyos tévedés” volt: „Szégyellem, és szeretnék őszintén bocsánatot kérni. Soha többé nem fog megtörténni.” Az FPÖ Alsó-Ausztria nem akarja nyilvánosságra hozni, ki az érintett személy – írja az osztrák portál.

 

 

Az oldal fő támogatója

 

2026.05.13
Idén is szépen lassan bontakozott ki a jó idő, aztán ahogy az lenni szokott átmenet nélkül egyik....
2026.05.13
A Kia szlovákiai gyárában, Zsolnán hivatalosan is megkezdődött a frissített Kia XCeed....
2026.05.13
Az érintett Bronco terepjárókon korábban olyan javításokat végeztek, amelyek a sebességváltók és az....
2026.05.13
Városi méret, prémium kivitel, takarékos hibridhajtás és a mindennapokat egyszerűbbé tévő....
2026.05.13
Míg korábban kifejezetten menőnek számított német autókat vásárolni Kínában, ez a trend megfordulni....
2026.05.13
A BYD, a világ vezető új energiájú járművek gyártója (NEV) az év első négy hónapjának eredményei....
2026.05.13
A Lufthansa Group igazgatótanácsa tíz Airbus A350-900-as és tíz Boeing 787-9-es megrendelését....
2026.05.13
2026 májusában Magyarországra is megérkezik a Subaru első saját gyártású globális elektromos....
2026.05.13
Sebesség, figyelmetlenség, mobiltelefon — ugyanazok a hibák ismétlődnek, mégis egyre több a baleset....
2026.05.13
A magyar autópiac 2026 első négy hónapjában kedvezően alakult: az újautó-forgalomba helyezések....